Організатори дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» області пройшли навчання з тактичної медицини

На базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора І. Момота відбувся семінар-практикум для організаторів та відповідальних за проведення етапу «Рятівник» І (районного, міського, ОТГ) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 32 учасники семінару-практикуму пройшли курс навчання з тактичної медицини: допомога пораненому в зоні обстрілу та в зоні укриття й транспортування пораненого в зону повної безпеки.

Одним із етапів на змаганнях «Сокіл» («Джура») є надання домедичної допомоги пораненому під час обстрілу. Тому інструктор з тактичної медицини Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України Роман Ткаченко провів навчання для вчителів, які у своїх школах формують та готують команди до цих змагань. Під час заняття прикордонники пояснили присутнім правила проходження даного етапу, познайомили з основними принципами надання домедичної допомоги, показали як швидко та якісно зупиняти кровотечу, евакуйовувати поранених із зони обстрілу в сектор укриття та обговорили всілякі особливості та тонкощі, які можуть виникнути під час проходження етапу «Рятівник».

Варто зазначити, що присутні представники обласних шкіл виявили великий інтерес до дисципліни «Тактична медицина». Також вони зазначили, що отриманні знання є досить корисними, адже можуть стати в нагоді не тільки в зоні проведення бойових дій, а й в мирному середовищі.

Автор статті