Оптимізація вишів – крок до створення в регіонах потужних університетів

IMG_0030У кожному обласному центрі мають бути потужні університети. Нехай їх буде менше, але вони будуть більшими й досконалішими. На цьому особливо наголосив під час всеукраїнської селекторної наради Міністр освіти і науки Сергій Квіт. Такої мети планують досягти в країні шляхом оптимізації тих вищих навчальних закладів, які не відповідають професійним критеріям. Поміж них є й такі, що майже не проводять навчального процесу, продають дипломи та ін. За словами Міністра, протягом останнього року по Україні вже закрито понад 70 вишів або їх філій, зокрема: припинено дію ліцензії, або об’єднано. Більшість з них – приватні. Процес оптимізації проходитиме й надалі – підкреслив Сергій Квіт.

– Слід врахувати, що порівняно з минулим роком цьогоріч маємо значно менше абітурієнтів, – зазначає керівник Міністерства, – й таке демографічне падіння продовжуватиметься ще років зо три. З огляду на це нині маємо меншу кількість держзамовлення у вишах. Однак позитивно, що та кількість коштів, яку було виділено з держбюджету, залишилась в навчальних закладах.

Міністр закликав керівництва всіх областей активно долучатися до реалізації процесу оптимізації, зберігаючи при цьому тісний діалог між освітянами та місцевою владою: «Наголошую: оптимізація дозволить університетам, які залишаться, стати справді сильними, активно розвиватися та удосконалюватися, оновлюючи при цьому матеріально-технічну базу та покращувати якість навчання.

Автор статті