Один з найстаріших навчальних закладів Черкащини відзначив 135 річницю

SAM_5674

Перша міська гімназія Черкас 6 листопада відсвяткувала свій ювілей − 135 років з дня заснування. Тут, дотримуючись більше ніж столітніх традицій, виховують, за визначенням директора гімназії Сергія Саєнка, патріотів та космополітів, адже випускники цього навчального закладу де б не були не забувають про своє коріння та культуру.

Свою історію цей навчальний заклад розпочав ще 1880 року. Тоді на схилах Дніпра запрацювала перша чоловіча гімназія, на базі якої згодом відкрили загальноосвітню школу. У колишньому приміщенні гімназії нині знаходиться Черкаське музичне училище ім. Семена Гулака-Артемовського. З дня заснування і до сьогодні у Першій міській гімназії здобули освіту понад 10 тисяч юнаків та дівчат. Зараз же тут навчаються 665 учнів, над вихованням яких працюють 68 досвідчених педагогів. Гімназія гідно несе статус полілінгвістичного та науково-дослідницького навчального закладу.

− Починаючи з першого класу наші учні поглиблено вивчають англійську мову. У старших класах починають опановувати французьку, іспанську та німецьку. Сумарно ж в гімназії викладають 12 іноземних мов. Ми беремо участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних проектах, маємо значну науково-дослідницьку базу, − розповів директор закладу Сергій Саєнко. − Кожного року наші випускники, вступаючи до кращих вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, славлять наш рідний край, державу та її історію.

SAM_5691

З нагоди річниці колектив гімназії та її учнів від імені очільника ОДА Юрія Ткаченка привітав заступник голови облдержадміністрації – керівник апарату Віталій Коваль. Він зауважив, що не зважаючи на вікові традиції, заклад не боїться змін і перебудов, відкритий до всього нового та прагне упроваджувати інноваційні міжнародні програми в освітній процес.

− Тут завжди надавали якісні освітні послуги. Гімназисти можуть пишатися випускниками цього навчального закладу, адже серед них відомі дипломати, спортсмени, військові, громадські діячі, поети, зірки шоу-бізнесу і навіть очільник митрополії, − зазначив Віталій Коваль. – Хочу подякувати вчителям, які вкладають в душі своїх вихованців почуття патріотизму, адже це надзвичайно важливо, особливо зараз, та учням, які не бояться змін і сміливо дивляться в майбутнє.

Кращих педагогів Першої міської гімназії від імені обласної адміністрації відзначили почесними грамотами. Вітаючи вчителів Віталій Коваль закликав їх завжди вірити у своїх вихованців, адже це найкраща підтримка для молодого покоління.

Автор статті