Одним зі шляхів побудови європейського суспільства є недопущення етнічних конфліктів, – Сергій Овчаренко

???????????????????????????????Упереджене та стереотипізоване ставлення, стигматизація серед населення – реалії представників національних меншин, які проживають на теренах області. Тож сьогодні в ОДА, аби подолати проблемні питання інтеграції общин національних меншин у суспільне життя Черкащини, напрацювали план відповідних превентивних заходів.

Події в селі Лощинівка, що на Одещині, сколихнули українську спільноту та набули значного розголосу в засобах масової інформації. Медійники та органи влади Одеської області відразу почали акцентувати увагу на національності того, хто вчинив злочин. Це спричинило загострення негативного ставлення до представників будь-яких національних меншин, що проживають в Україні, вважає директор Черкаського обласного благодійного єврейського фонду «Турбота поколінь – Хесед Дорот» Дмитро Співаковський.

???????????????????????????????– Яке значення має його національність, якщо насамперед він – злочинець, – відзначає Дмитро Співаковський. – Однак ЗМІ звертають увагу саме на це. І таке акцентування уваги на національності притаманне й нашим обласним та районним ЗМІ.

Підтримав його думку й голова обласної громадської організації «Романі Рота» Володимир Бамбула. Зауважує, деякі золотоніські медіа у своїх матеріалах переважно висвітлюють лише негативні аспекти діяльності ромської общини і навіть не намагаючись віднайти позитивні.

– Ми – українці і наш дім тут, – наголошує Володимир Бамбула. – Я родився на Золотоніщині, тут виріс, тут моя родина й друзі. Часто маємо складні ситуації, але спільно вирішуємо їх. Приміром, декілька років тому, в одному з сіл мали погроми, дійшло до сільських зборів. Але вдалося врегулювати цю проблему.

???????????????????????????????Національні общини налагоджують співпрацю з правоохоронцями. За словами заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Овчаренка, всі правоохоронні органи зараз консолідовані та отримали відповідні завдання, аби попередити виникнення етнічних конфліктів. Тож зараз проводять всі необхідні превентивні заходи і доповідатимуть з цього питання кожного тижня.

???????????????????????????????– Зробимо усе можливе, аби не допустити конфліктів на етнічній основі, – говорить заступник очільника області. – Жодного притиску за національною ознакою не повинно і не буде на території області. Якщо ми будуємо європейську державу, то у майбутньому вона має бути саме європейською, а не радикально націоналістичною. Тут всі мають жити за тими етичними та моральними принципами, що притаманні здоровому суспільству. Ставлення людей формується у спільноті. Громадяни враховують ту думку, яку доносить, влада, оточення, молодь. Тож крім органів Національної поліції відповідну роботу із соціальної адаптації продовжуватимемо проводити і ми.

Передовсім йдеться про освітні та культурні заходи. Оскільки саме підвищення рівня освіченості, розкриття трагічних сторінок в історії народів, просування культури та звичаїв національних меншин, які проживають на Черкащині, дозволить знайти порозуміння.

???????????????????????????????Сергій Овчаренко додав, що наступного року на базі обласного краєзнавчого музею відновить роботу тематична експозиція. Крім того, управління культури та взаємозв’язків з громадськістю ОДА готове приймати пропозиції від нацменшин щодо проведення культурних заходів та фестивалів.

Нагадаємо, зараз же в області успішно упроваджується Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року та розроблений відповідний план заходів. У цьому напрямку Черкащина займає лідерські позиції.

Автор статті