ОДА – корсунській громаді: про концепцію формування госпітальних округів

^A5ED3F317CCABAE6AC6504281E258FA9C542B11D8FEEDB93C8^pimgpsh_fullsize_distrКонцепцію формування госпітальних округів на Черкащині пояснили представникам корсунської громади на чолі з депутатом обласної ради Володимиром Зуєнком. За роз’ясненнями вони прибули до обласної адміністрації, переконані в необхідності створення окремого Корсунського госпітального округу.

Зауважимо, торік у листопаді Уряд ухвалив Постанову про Порядок створення госпітальних округів в Україні. Ним передбачено основні вимоги до їх формування. Госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Такі округи дадуть змогу забезпечити гарантований своєчасний доступ громадян до послуг вторинної медичної допомоги належної якості; ефективне використання бюджетних коштів на забезпечення фінансування медичної допомоги; створення умов для підготовки закладів охорони здоров’я, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії і надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування з головним розпорядником бюджетних коштів.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан детально поінформував корсунців про методику сформованої попередньо концепції в області:

^3E466DA6C53CA5FD839B42E76CD7A632E4EE78403BEB68498A^pimgpsh_fullsize_distr– Вона ще не остаточна, – сказав у ході зустрічі Олег Володимирович. – Однак, у решті решт, не зможе включати окремо створений Корсунь-Шевченківський округ. Адже Центром госпітального округу може бути місто з населенням не менше 40 тис. осіб. В області цій умові відповідають Черкаси, Сміла, Умань. Безпосередньо госпітальний округ повинен мати не менше 120 тис. людей. Лише тоді ми маємо право створювати центр госпітального округу та розміщувати там лікарню інтенсивного лікування першого типу. Розробляли округи на основі відповідних розрахунків. Враховували при цьому кількість операцій, пологів за рік у кожному районі. На Корсунщині налічується 180 пологів при вимозі 1 тисячі, оперативних втручань – 920 при необхідних 3 тисячах.

^98F8BAA4B474BE9A7998BFEE894DFF28961C716C03AF9F63A9^pimgpsh_fullsize_distr– В основі ідеї створення госпітальних округів – покращення якості надання медичних послуг населенню, – сказав перший заступник голови Віталій Коваль. – В умовах децентралізації наше завдання полягає в тому, аби незалежно від місця проживання, будь-який громадянин області мав змогу одержати якісне лікування кваліфікованими фахівцями з використанням новітнього обладнання. При цьому мережа існуючих лікувальних закладів збережеться та технічно удосконалюватиметься.

Зауважимо, на сьогодні, за вимогою Міністерства, в області створено попередній проект з 4 округів. У подальшому він має пройти затвердження. Детальніше з Постановою про Порядок створення госпітальних округів можна ознайомитись за посиланням.

 

Автор статті