Очищення доріг Черкащини під час снігопадів призвело до значного розходу пального

IMG_0927

Загальна експлуатаційна протяжність доріг в області становить 6,1 тис. кілометри. Проте, зважаючи на складні погодні умови, деякі дороги очищалися неодноразово, тож загальна протяжність розчистки доріг збільшилася чи не в три рази – до 20,9 тис. кілометрів, що призвело до значних витрат пального. Також відчутною є нестача спеціалізованої техніки, на чому під час сьогоднішньої координаційної наради наголосив начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрій Панченко.

На очищення доріг в області від початку року задіяли 213 одиниць техніки, з них 153 одиниці працювали над прибиранням доріг державного значення. Крім того, протягом цього місяця на очищенні доріг загального користування працювала техніка сторонніх організацій. Зокрема у Тальнівському районі задіяли 7 одиниць техніки, Канівському – 2, Чигиринському – 1, Смілянському – 1 та Христинівському – 3. Проте, як зауважив Юрій Панченко, у період значного ускладнення погодних умов ця кількість техніки є недостатньою.

– Нині органи місцевого самоврядування всіх районів Черкащини проводять роботу щодо підготовки запасу пального для обслуговування доріг загального користування, – зауважив Юрій Вікторович. – Заплановано надати 25,3 тис. л. із 53 тис. л необхідної кількості. Фактично ж надали і використали філії Облавтодору 19,3 тис. л. Така кількість пального недостатня для стабільної роботи із зимового експлуатаційного утримання доріг. Тож варто продовжувати роботу щодо утворення резервів паливно-мастильних матеріалів.

За словами посадовця, поки що найгірша ситуація з формування запасів пального для очищення доріг місцевого значення в Христинівському, Тальнівському, Чигиринському, Чорнобаївському, Смілянському та Кам’янському районах.

Юрій Панченко додав, що актуальним лишається питання відновлення транспортного сполучення між населеними пунктами Черкащини. Під кінець минулого тижня практично у всіх районах області автобуси працювали у звичайному режимі. Однак, у Чигиринському напрямку були проблеми з роботою автобусних маршрутів. Зокрема через те, що залишалися нерозчищеними дороги до сіл Рацеве, Вітове, та від Тіньок до Боровиці, тож було відсутнє автобусне сполучення до них. Крім того, майже тиждень не обслуговувалося 5 приміських маршрутів у Кам’янському районі.

 

Автор статті