Очільник області зустрівся з робочою групою, що обстежує пам’ятки трипільської культури

20170621_101823Про перспективи охорони та популяризації пам’яток трипільської культури на Черкащині йшлося на зустрічі її очільника та спеціальної робочої групи. У її складі – представники національного комітету ІКОМОС (Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць), Київського університету ім. Б. Грінченка, благодійного фонду «ПЛАТАР», Інституту сучасного мистецтва Академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Ця робоча група нині обстежує пам’ятки трипільської культури в кількох областях України задля подання їх на номінацію Світової спадщини ЮНЕСКО спільно з такими ж об’єктами в Румунії та Молдові. Побаченим на Черкащині її члени приємно вражені.

20170621_101848– Територія Черкащини є осередком пам’яток археології трипільської культури від раннього етапу розвитку до рівня цивілізації, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Це наше унікальне надбання. Причому не лише області, а й країни загалом. Ми маємо єдиний структурований заклад – Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура». Зараз плануємо облаштування інфраструктури, упорядкування нинішніх об’єктів і додавання нових задля повноцінних туристичних маршрутів. На рівні області буде створена відповідна робоча група, що розробить комплексну програму.

Нагадаємо, трипільська культура є однією з найдавніших археологічних землеробських культур стародавнього світу. Вона існувала впродовж майже 2 тисяч років у межах V – ІІІ тис. до н.е., займаючи лісостепову смугу сучасної Правобережної України, Молдову та Східну Румунію.

Автор статті