Очільник області зустрівся із Послом Швеції

20180216_130440Черкащина активізуватиме співпрацю зі Швецією. Про це йшлося на зустрічі очільника області Юрія Ткаченка із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні паном Мартіном Хагстрьомом.

Як зауважив голова Черкаської ОДА, область має потужний економічний потенціал та вільні ніші для інвестування. Тут працюють понад три сотні великих промислових підприємств. А за виробництвом сільськогосподарської продукції вона посідає провідні позиції.

20180216_130512– Ми постійно шукаємо нові можливості й інструменти, щоб інвестори мали комфортне середовище для ведення бізнесу, – наголосив Юрій Ткаченко. – Приміром, створили Агенцію регіонального розвитку – проектний офіс, що працює над залученням інвестицій, міжнародної допомоги, надає супровід інвестпроектам тощо. Ми зацікавлені у продовженні співпраці зі Швецією та її підприємцями.

Обласний керманич із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні обговорили перспективні напрями для взаємодії. Зокрема, у сферах агропромислового комплексу, енергозбереження та експорту. Зі свого боку пан Мартін Хагстрьом висловив підтримку реформ децентралізації та впровадження системи електронних закупівель в Україні. Сторони домовились про подальшу комунікацію та напрацювання спільних проектів.

20180216_130501(0)Додамо, що обсяг зовнішньоторговельного товарообігу між підприємствами Черкащини та Королівства Швеція торік становив 20,8 млн дол. США. Обсяг експорту – 1,6 млн дол. США, що на 37% більше, ніж позаторік.

Автор статті