Очільник області закликав громадські організації до конструктиву

20160129_164646Емоційні дискусії розгорілися на черговому засіданні Громадської ради при ОДА в п’ятницю. У ньому взяли участь, окрім її членів, представники низки громадських організацій області. Для перших це стало несподіванкою. Останні ж не поточнили, на чиє запрошення долучилися до засідання.

Темою суперечок став механізм розподілу бюджетних коштів на підтримку статутної діяльності об’єднань інвалідів, ветеранів і чорнобильців. У Громадській раді наполягають: це має відбуватися винятково через конкурс проектів, аби забезпечити прозорість процесу. Натомість у профільних громадських організаціях посилаються на закони України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» і «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які, мовляв, зобов’язують фінансово підтримувати їхню статутну діяльність.

20160129_161245– Із Громадською радою ми дійшли згоди, що цей механізм має бути конкурсний, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Щоби ні в кого не виникало запитань. Імовірно, частина громадських організацій іще не була достатньо поінформована про цей механізм. Ніхто не применшує їхньої ролі та здобутків чи якось утискає їх. І добре, що є активна позиція у сторін. Однак хотілося би більше конструктиву. Сьогодні від декого лунали претензії, що Громадська рада не дієва, що потребує розширення тощо. Зауважу, що її формували за відповідною постановою Кабміну на загальних зборах. Переобиратимуть у травні-червні. І я дякую Громадській раді як консультативно-дорадчому органу при ОДА за співпрацю. Нам вдалося чимало зробити за цей час. Зокрема, з радою ми розробили програму розвитку громадянського суспільства, вона активно долучалася до розроблення «Стратегії-2020» тощо. І спільно працюватимемо й надалі. Аналогічно ми співпрацювали та співпрацюватимемо з об’єднаннями інвалідів, ветеранів і чорнобильців, а також іншими громадськими організаціями.

На найближчому засіданні Громадської ради керівники структурних підрозділів ОДА прозвітують про роботу за 2015 рік.

Автор статті