Очільник області взяв участь у «парламентській» дискусії про індустріальні парки

Снимок1Індустріальні парки дозволять країні конкурувати за інвестиції. Про це сказав обласний керманич Юрій Ткаченко під час круглого столу у Верховній Раді України. Там обговорювали механізми покращення інвестиційного клімату та стимули для індустріальних парків. Головував на круглому столі очільник Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

ГаласюкЯк розповів голова Черкаської ОДА, індустріальні парки визначені важливим інструментом залучення інвестицій у більшості регіональних стратегій розвитку.

– Коли ми спілкуємося з інвесторами, особливо іноземними, поруч із питанням про захист інвестицій, завжди лунає інше – про наявність підготовлених територій і стимулів, – зауважив Юрій Ткаченко. – Це зрозуміло, тому що така практика є в багатьох країнах. І якщо ми справді хочемо поборотися за іноземний капітал, то повинні мати, що запропонувати. Тому ухвалення законопроектів про стимулювання залучення інвестицій у реальний сектор економіки через індустріальні парки вкрай важливе. Втрати від податкових і митних пільг, про що говорять скептики, ми зможемо компенсувати завдяки зростанню податку із доходів фізичних осіб. Ще один важливий момент, який треба відпрацювати, – врегулювання стосунків у цьому контексті з монополістами: газовиками, енергетиками тощо.

На Черкащині вже розробили концепцію розвитку індустріального парку «Золотоноша». У цьому допомагала Асоціація індустріальних парків України.

Снимок4– Черкащина має гарні умови для ведення сільськогосподарського виробництва, – сказав голова Черкаської ОДА. – Щороку ми маємо більше 3,5 млн тонн зернових. Але понад половину зернових експортуємо як сировину. Водночас бачимо, що найбільша зарплата в нас на Канівщині, де працюють переробні підприємства. Тому ми маємо надію, що ініціативи, які зараз є у Верховній Раді України стосовно преференцій для індустріальних парків, будуть проголосовані. Цього справді чекає і місцева влада, і бізнес.

Нагадаємо, концепцію агроіндустріальних парків в області презентували на ІІ Міжнародному черкаському інвестиційному форумі-2016. Він відбувся наприкінці вересня. На форумі потенційним інвесторам демонстрували, чому варто розпочинати бізнес на Черкащині. І спільно напрацьовували механізми задля покращення інвестиційного клімату в області та її розвитку.

Автор статті