Очільник області вразив канівчан своєю відкритістю

12116314_1056173671073369_967273591_o

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко минулими вихідними побував на Канівщині. Тут він зустрівся з жителями Литвинця та Ліплявого. Вони такому візитерові були вкрай раді. Мовляв, востаннє бачили губернатора ще в 90-их роках. Про це повідомляють у Канівській РДА.

– Ще начебто збирався до нас попередник Ткаченка, – з іронією говорять жителі с. Литвинець. – Навіть дорогу нашвидкуруч латати почали. Я як стало відомо, що їхати не буде, то й бригада ремонтників зникла…

Очільник області каже: важко відвідати самому кожне село Черкащини, однак у роботі намагається якомога більше спілкуватися з простими людьми. Лише так, мовляв, можна зрозуміти, чим насправді живуть громади, чого потребують, а не із сухих чиновницьких звітів.

– Цю дистанцію необхідно скорочувати, адже влада сьогодні – це звичайні люди, які живуть поряд, – зауважує Юрій Ткаченко. – Переконаний, що чиновник не повинен чекати, коли до нього почнуть іти люди зі своїми проблемами, а самому їхати на місця й допомагати вирішувати їх. Тож саме такий стиль роботи – без охорони, без кортежів і телекамер – ми вибудовуємо в області.

Місцеві жителі говорять: приємно вражені відкритістю та доступністю найвищих керівників Черкащини. Тут же нарікають на розбиту вантажівками центральну вулицю.

12124283_1056173674406702_1382630346_o

– У цьому році на ремонти найпроблемніших ділянок доріг району вдалось залучити кошти інвесторів у сумі понад 3 млн грн, – пояснює голова Канівської РДА Сергій Дубенець. – Це стосується й дороги у Литвинці. На її ремонт буде спрямовано близько 700 тис. грн. Роботи розпочнуться вже найближчими днями.

Із-поміж наболілого для місцевих мешканців – складнощі у вирішенні земельних питань. Нарікають на затяжні бюрократичні й не завжди прозорі процедури.

– Я переконаний, що ці питання зникнуть, коли громади отримають реальну владу, – каже Юрій Ткаченко. – Коли не чиновник у Києві вирішуватиме, кому й яку землю дати, а місцева влада із громадою. Нині в області вже розпочато процес децентралізації, ініційований Президентом України Петром Порошенком. Упевнений, що це правильний шлях. Як жити – мають вирішувати громади, а не отримувати вказівки згори. Це правильно, коли люди не чекають, що хтось прийде та зробить для них щось корисне, а, маючи ресурс і, безперечно, відповідальність, самі створюють нові блага для своїх громад. Як на мене, надзвичайно важливим моментом в успіху цих реформ є усвідомлення нами всіма, що саме ми є господарями на своїй території, які разом з тим і відповідальні за неї.

Із проханням до голови Черкаської ОДА звернулися й місцеві педагоги. Вони, як і всі освітяни району, фактично з початку року не отримують індексації. Коментуючи це, Юрій Ткаченко повідомив, що вже днями очікують надходження коштів із державного бюджету, тому виплати будуть забезпечені. Поміж того він додав, що в умовах об’єднання громад дофінансування освіти можна буде здійснювати з місцевих бюджетів.

А от ліплявців, із якими теж зустрівся обласний керманич, турбує господарське питання. Мовляв, продукція селян нині не в ціні. Перекупники беруть у них м’ясо по 20-30 грн за кг, а збувають вже за 100. Не краща ситуація й із молоком, яке доводиться здавати за копійки.

– Вихід існує: кооперативний рух і розвиток переробної галузі, – зазначає Юрій Ткаченко. – Селяни могли б збувати свою продукцію за достойну плату. В області вже є такі приклади. Знаю, що ліплявці славляться вирощуванням полуниці, тому цей напрям теж треба було би розвивати. Щодо молока, то знову ж таки: нам потрібні невеликі фермерські господарства, які б займалися переробкою молока на місці.

Канівський район уже бере участь у третій фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У його рамках створено два обслуговувальні кооперативи у Степанцях і Мартинівці. Нині владці Канівщини ведуть перемовини з керівництвом міського ринку, щоби люди із сіл мали фіксовані місця для збуту своєї продукції.

Наостанок голова Черкаської ОДА дав завдання керівництву Канівщини надати перелік найнагальніших потреб району. Це врахують при формуванні пропозицій проектів, що наступного року фінансуватимуть із Державного фонду регіонального розвитку.

– Нам усім необхідно засукувати рукава та працювати, а не чекати, що хтось прийде та зробить, – підсумувала на зустрічі з обласним і районним керівництвом директор Ліплявського НВК Галина Кубар. – Де потрібно – допомагати владі. Але час брати відповідальність і на себе!

 

Автор статті