Очільник області розповів про головний пріоритет у роботі з аграріями

12696374Не вказувати, що робити, а допомагати та стимулювати. Таку політику роботи з аграріями й надалі впроваджуватимуть на Черкащині. Про це сказав голова ОДА Юрій Ткаченко на колегії управління агропромислового розвитку.

На ній владці з аграріями обговорювали плани на 2016 рік. Також шукали шляхи вирішення проблем галузі. Зокрема, доступності кредитних ресурсів і добрив. А ще – земельні та податкові питання. Фахівці роз’яснювали присутнім усі новації.

– Ми живемо не в радянський час, коли аграріям вказували, що слід робити, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Наше завдання – допомагати, консультувати та стимулювати. Усе задля того, щоб наші аграрії були конкурентоспроможними. А вони вміють працювати. Приміром, область за врожайністю ранніх зернових і виробництвом зерна стабільно серед лідерів в Україні. Наша мета – збільшити цьогоріч капітальні інвестиції в галузь на третину, можливості для цього є. Якраз для консультування аграріїв ми створили інформаційно-аналітичний центр. Невдовзі презентуємо його роботу. Це – перший подібний центр в Україні. Також ми постійно подаємо пропозиції на центральний рівень задля стимулювання розвитку галузі. Бо державна підтримка тут вкрай необхідна. І багато проблем можна вирішити, внісши відповідні зміни до законодавства. Це стосується, зокрема, і земельної сфери.

Аграрії зі свого боку теж пообіцяли напрацювати такі пропозиції. Потому передадуть їх до обласної ради.

Автор статті