Очільник області разом із дітьми загиблого айдарівця підняли Державний Прапор

16Урочистості з нагоди Дня Прапора відбулися в обласному центрі. Найбільший синьо-жовтий стяг області замайорів зранку на площі Т. Г. Шевченка.
Право підняти Державний Прапор надали очільнику області. Юрій Ткаченко це зробив разом із синами загиблого бійця Євгена Войцехівського з позивним «Чех». 9 Він командував окремим підрозділом «Холодний Яр» у складі штурмового батальйону «Айдар». Поліг у бою на Луганщині два роки тому.
– Ворог підло вбив одного нашого патріота – Євгена Войцехівського, – зауважує голова Черкаської ОДА. – Натомість Україна отримала двох палких патріотів – його синів, його продовження. Саме ці діти – це нове покоління українців, які знають справжню ціну свободи та незалежності. Досі звичне сьогодні стає для нас священним.1 Наша незалежність, наша свобода, навіть наш прапор. Це вже більше, ніж просто символ. Священним він став ще на Майдані. Пригадую, коли ми були у Слов’янську на другий день після його звільнення, то серед першого здіймали над звільненими будівлями наші прапори. А потім роздавали їх разом із гуманітаркою жителям. Одна жінка взяла прапор і сказала: «Як я давно його не бачила, як я скучила за Україною». Ми теж усі скучили за мирною Україною. Але мир обов’язково запанує! Ми, українці, вміємо виборювати своє. 2І наш синьо-жовтий стяг знову майорітиме над усіма нині окупованими територіями.
Нагадаємо, саме на площі Т. Г. Шевченка 3 листопада 1990 року черкаські патріоти підняли прапор згодом незалежної України.5

Автор статті