Очільник області попередив про персональну відповідальність за підготовку до опалювального сезону

1 (1)Упровадження енергоощадних технологій, зменшення втрат, використання альтернативних видів палива та своєчасний розрахунок за спожиті енергоносії. Такі завдання голова Черкаської ОДА дав місцевим керівникам на колегії в понеділок.

Як зауважив Юрій Ткаченко, опалювальний сезон 2016-2017 років у більшості районів завершився до 1 квітня. Цьому сприяли погодні умови.

– Однак ми добре пам’ятаємо, як через борги мали випадки обмеження подання природного газу деяким підприємствам теплоенергетики та на об’єкти соціальної сфери, – сказав очільник області. – Найкритичніша ситуація була у Смілі, коли доводилось втручатися особисто. Такого не повинно бути. Усі керівники персонально відповідальні за підготовку до опалювального сезону, його своєчасний початок і перебіг. Усі проблемні питання треба вирішувати зараз, а не коли вдарять морози.

На Черкащині рівень розрахунків споживачів за житлово-комунальні послуги та газ – один із найкращих у країні. Водночас голова ОДА закликав активізуватися з оснащенням житлових будинків засобами обліку тепла, а також із енергоощадними заходами.

– Міжопалювальний період – найкращий час для цього, – наголосив Юрій Ткаченко. – За даними Держенергоефективності, наша область посідає 9-те місце по Україні за кількістю виданих «теплих кредитів». І цю практику треба поширювати й далі. Райдержадміністрації, міськвиконкоми й об’єднані територіальні громади мають відкорегувати свої програми енергоефективності задля компенсації населенню відсоткової ставки за такими кредитами, тіло яких частково відшкодовує держава.

Нагадаємо, завдяки енергоощадним заходам за два роки Черкащина скоротила споживання газу майже вполовину.

Автор статті