Очільник області дав наганяй за гальмування децентралізації реєстраційних повноважень

Ткаченко (2)Керівники районів мають тиждень, аби навести лад із державними реєстраторами. Таке завдання їм дав голова Черкаської ОДА на координаційній нараді. Юрій Ткаченко незадоволений темпами набуття райадміністраціями нових повноважень.

Донині державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і нерухомого майна здійснювали територіальні органи юстиції. Однак уже з 1 травня вони не зможуть надавати ці послуги. Це пов’язано зі змінами в чинному законодавстві. В Україні децентралізують ці адміністративні сервіси від територіальних органів юстиції до райдержадміністрацій і міськвиконкомів.

– На сьогодні всі районні державні адміністрації затвердили штатний розпис, де передбачили посади державних реєстраторів, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Однак лише Канівська РДА і тамтешня міськрада повністю укомплектували свої штати державними реєстраторами та забезпечили отримання ідентифікаторів доступу до реєстрів. Близька до цього також Черкаська РДА. Решта буксують. А зволікати далі нікуди. Тому за цей тиждень вони мають усе наверстати. На керівниках районів – персональна відповідальність. Це питання на особистому контролі мого заступника Сергія Овчаренка. Між іншим, викликає подив поведінка виконкому Черкаської міської ради. Там ще навіть не затвердили штатний розпис. Тому є великий ризик соціальної напруги.

Нагадаємо, виконавчі органи міських рад міст обласного значення та районні державні адміністрації найперше мають затвердити структуру та штатний розпис, якими передбачити посади державних реєстраторів. Потому укласти договори з технічними адміністраторами реєстрів – ДП «Національні інформаційні системи» та ДП «Інформаційно-ресурсний центр». Відтак отримати для державних реєстраторів ідентифікатори доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань. Опісля звернутися до Мін’юсту щодо припинення повноважень органів юстиції з державної реєстрації на відповідній території.

Автор статті