Обличчям до виклику: майбутнє реформи охорони здоров’я та сектору ВІЛ

1111Черкащина – серед семи регіонів України, де активно реалізується проект Пілотування сталої моделі надання життєво важливих послуг для ключових груп населення та людей, які живуть з ВІЛ – Сталість ВІЛ-послуг. Він упроваджується за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Нагадаємо, відповідний меморандум нещодавно було підписано в обласній адміністрації. А протягом останніх двох діб у Києві спільно з Проектом USAID Міністерство охорони здоров’я провело конференцію «Обличчям до виклику: майбутнє реформи охорони здоров’я та сектору ВІЛ в Україні».

Під час зустрічі говорили про потребу змін на національному та місцевому рівнях задля впровадження стратегії прискорення (Fast Track), досягнення глобальних цілей 90-90-90 і припинення епідемії до 2030 року в межах зменшення фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією після 2017. Обговорювали й питання місцевої та регіональної відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу та децентралізованого формування політики для ефективного надання послуг і покращення показників стану здоров’я, а також стратегічні питання щодо фінансування охорони здоров’я та формування нової системи охорони громадського здоров’я.

222Перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль переконаний, що проект Сталість ВІЛ-послуг сприятиме більш ефективному використанню фінансових та кадрових ресурсів, що дозволить не залежати повністю від допомоги з інших країн, при цьому надаючи якісні послуги громадянам.

– Водночас це допоможе локалізувати епідемію в регіоні, а відтак здійснювати профілактичні заходи та створювати належні умови для діагностики й лікування хвороби. Такий проект наближує нас до реального реформування системи охорони здоров’я, – зауважив Віталій Володимирович, нагадавши про те, що на Черкащині саме в Каневі та Канівському районі впроваджує цей проект благодійна організація людей, що живуть з ВІЛ/СНІД «Від серця до серця».

 

Автор статті