Область вже отримала більше 77 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

pic001

На склад Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація» вже надійшло 61,9 тисяч доз живої та 15,7 тисяч доз інактивованої поліомієлітної вакцини. Про це повідомляють в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Загалом же на склад для розподілення в лікарні області відповідно до наказів Міністерства охорони здоров’я України має бути розподілено 100,8 тисяч доз живої та 28,7 тисяч доз інактивованої вакцини проти поліомієліту наданих Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги. Імунізувати дітей Черкащини розпочнуть після того, як в Департаменті охорони здоров’я області отримають план дій стосовно зупинки спалаху поліомієліту, який вже підписаний відповідним наказом Міністра охорони здоров`я Олександра Квіташвілі, та інструкцію, яка дасть «зелене світло» на проведення вакцинації. Зараз вона перебуває на стадії розробки.

− В Україні склалася складна ситуація з імунізації дітей проти поліомієліту. На Черкащині вакцинували лише 15 % дітей. Наслідки ж спалаху цієї хвороби можуть бути дуже важкими. Ми вже отримали частину розподіленої на нашу область вакцини проти поліо. Щеплення розпочнемо відразу після того, як отримаємо відповідну інструкцію від Міністерства охорони здоров’я, − говорить заступник директора Департаменту охорони здоров’я Наталія Лакуста. – Добре, що батьки починають розуміти важливість і цінність вакцинації.

Як повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я, щеплення проти поліомієліту в Україні будуть проходити згідно зі стандартами та інструкціями, які розроблені у світі. Не зважаючи на те, що Представництво Дитячого Фонду ООН в Україні надало 1,1 млн доз інактивованої та 3,7 млн доз живої поліомієлітної вакцини, зараз більше 6,5 млн доз вакцин бракує. Однак МОЗ вже веде переговори з міжнародними партнерами, аби покрити цю потребу. Також за підтримки міжнародних партнерів для працівників галузі охорони здоров’я провели тренінги, аби кожен лікар на місці розумів, як діяти в умовах спалаху.

 

 

Автор статті