Область готується до фестивалю «Холодний Яр»

???????????????????????????????Цьогоріч його планують провести 1-3 липня, а нині активно готуються. Нагадаємо, фестиваль нескореної нації «Холодний Яр» відбудеться вдруге на Черкащині – в селі Грушківка на Кам’янщині. І цього літа дивуватиме чималою кількістю новацій.
За словами першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, очікують, що на фестиваль до нашого регіону прибуде понад 2 тисячі гостей, а тому й організація має бути на найвищому рівні:
– Як і торік, до нас завітають сотні відвідувачів із різних куточків України. Наше ж завдання – протягом трьох діб створити всі умови для їх комфортного перебування. Це, зокрема, стосується проживання, харчування, екскурсій тощо. Над цим нині працює обласна адміністрація спільно з громадськими організаціями.
Віталій Володимирович повідомив, що під час фестивалю відбудуться гутірки-дискусії, військово-патріотичні майстер-класи, літературна та музична сцени, історичний майданчик. Щоб зацікавити дітей – організують дитячий майданчик, де розважатимуть малечу громадські активісти. Пройде також спортивний турнір із міні-футболу, який триватиме три доби.
Представниця Українського інституту національної пам’яті Зоя Бойченко розповіла про тематичний майданчик Інституту пам’яті, що діятиме під час фесту. На ньому презентують проекти та інформаційно-просвітницькі матеріали закладу, представлять фотодокументальні стенди «Українська Друга світова», «Спротив геноциду», проведуть цікаві історичні лекції, зокрема: «Історія ОУН і УПА»,«Антикомуністичний спротив українського селянства напередодні Голодомору», «Українська Друга світова».
Зауважимо, вхід на фестиваль «Холодний Яр» – безкоштовний, при цьому вживання алкоголю на його території заборонене. Організовують захід громадські організації«Національний Альянс», «Сокіл» та члени черкаського осередку Самооборона Майдану – за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації.

Автор статті