Область готується до другого туру вакцинації проти поліомієліту

поліо

На початку грудня на Черкащині стартує другий тур імунізації дітей проти поліомієліту. У першому ж раунді, який тривав три тижні, щеплення проти вірусу поліо оральною та інактивованою вакциною отримали більше 46 тисяч маленьких черкащан віком від 2-х місяців до 6-ти років, а це 66 % від цільової групи, інформують в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

У першому турі 6 719 дітей щепили інактивованою поліомієлітною вакциною та 39 314 дітей – оральною. Найвищих показників вакцинації досягли Лисянський – 92,2 %, Драбівський – 84,8 %, Чорнобаївський –  81,4 % та Тальнівський райони – 80,3 %. За словами начальника відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту ОЗ Черкаської ОДА Людмили Стрелкової, на Черкащині у другому турі планують імунізувати майже 70 тисяч дітей.

− Спалахи поліомієліту є загрозою для дітей передовсім через те, що хвороба легко поширюється, а симптоми захворювання проявляються лише в одному з 200 випадків зараження, − говорить Людмила Стрелкова. – Поліомієліт особливо часто уражає дітей віком до 5 років. Убезпечити дітей від вірусу поліо можна лише завдяки вакцинації.

Нагадаємо, в Україні у відповідь на спалах поліомієліту Міністерство охорони здоров’я розпочало трьохтурову додаткову вакцинацію проти цієї хвороби. Аби убезпечити населення країни від вірусу поліо та сформувати колективний імунітет, МОЗ спільно з ВООЗ та ЮНІСЕФ розробили план проведення трьох раундів додаткової імунізації з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей віком від 2 місяців до 6 років. У третій раунд буде включено дітей віком до 10 років. Діти, які не отримали жодної дози вакцини проти поліомієліту до моменту проведення додаткової вакцинації, отримують першу дозу інактивованої полівакцини (ІПВ), та можуть бути далі вакциновані ОПВ не раніше ніж через 14 днів після отримання щеплення інактивованою вакциною. В Україні вже завершився перший тур імунізації, який розпочався у кінці жовтня та тривав три тижні. Наступні два раунди вакцинації − 2 тижні.

Боротьбу з цим захворюванням розпочали ще у 1988 році, саме тоді ВООЗ почала здійснювати програму ерадикації поліомієліту, зменшивши таким чином кількість паралітичних форм захворювання більш ніж у 15 разів. В Україні масова вакцинація оральною поліомієлітною вакциною, яка проводиться з 1959 року, знизила рівень захворюваності з 3 тис. випадків на рік до поодиноких.

Нині в світі діє програма прийнята ВООЗ на 2013–2018 роки, яка включає такі складові: повне викорінення дикого вірусу поліомієліту, повне припинення циркуляції вакциноасоційованого вірусу. Згідно з цією програмою, спалахом поліомієліту тепер вважаються і поодинокі випадки захворювання, що є підставою для запровадження конкретних радикальних заходів, зокрема й швидкої імунізації населення.

 

Автор статті