Область готова до своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації

1У країні, починаючи з 16 січня, суттєво ускладнились погодні умови. Тож під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка в режимі відео-конференції відбулось позачергове засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань ТЕБ та НС – щодо готовності до реагування на ускладнення погодних умов та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій.

Відкриваючи нараду, Геннадій Григорович наголосив керівникам місцевих органів влади та відомств на необхідності у разі ускладнення оперативної обстановки здійснення належної взаємодії та взаємоінформування між службами, своєчасному реагуванні та залученні сил і засобів до ліквідації наслідків негоди, готовності наявної спеціалізованої та інженерної техніки суб’єктів господарювання, джерел автономного електропостачання, створення необхідного запасу пально-мастильних матеріалів, проведення роз’яснювальної роботи через ЗМІ щодо інформування громадян про погодні умови, заходи із запобігання надзвичайним ситуаціям на автошляхах.

У зв’язку з тим, що за прогнозом Укргідрометцентру, Черкаська область також потрапляє до зони дії циклону, заступник голови – керівник апарату ОДА, голова обласної комісії з ТЕБ та НС Віталій Коваль доповів головуючому про стан готовності цивільного захисту регіону до реагування на ліквідацію надзвичайних ситуацій під час несприятливих погодних умов.

Зокрема Віталій Володимирович зазначив: «Відповідно до рішення засідання обласної комісії з ТЕБ та НС в області проведено додаткову перевірку обласної та районних мобільних груп, сформованих для оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації. Підрозділи Управління ДСНС переведені на посилений режим несення служби та готові до дій за призначенням. Усі служби та формування цивільного захисту також готові до реагування. В області створено необхідний запас паливно-мастильних матеріалів».

Користуючись нагодою, Віталій Коваль звернувся до Віце-прем’єр-міністра з проханням підтримати клопотання обласної державної адміністрації щодо відновлення в 2016 році фінансування заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків пожежі обласного драматичного театру.

По завершенню наради, з метою виконання доручень міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань ТЕБ та НС Віталій Коваль наголосив усім членам регіонального штабу, представникам відомчих організацій та аварійно-рятувальних служб на необхідності здійснення цілодобового моніторингу ситуації на території області, забезпечення безперебійної роботи об’єктів соціальної сфери, освіти, торгівлі, охорони здоров’я, проведення інформування населення про зміни погодних умов та ліквідації надзвичайних подій у найкоротші терміни.

Під час своєї доповіді начальник Управління ДСНС України у Черкаській області Віктор Гвоздь зазначив, що у зв’язку із різким погіршенням погодних умов з метою запобігання випадків переохолодження та обмороження людей в області були розгорнуті і нині функціонують 184 пункти обігріву, з яких 5 пунктів УДСНС. На випадок погіршення ситуації додатково можуть бути розгорнуті 11 наметових та 1 пересувний (мобільний) пункт обігріву. За період роботи пунктів обігріву надано допомогу 94 особам.

Щоденно на цілодобовому чергуванні підрозділів Управління знаходиться 167 чоловік особового складу та 27 одиниць пожежної та рятувальної техніки.

Крім того, у разі ускладнення ситуації для виконання робіт за призначенням, може бути додатково залучено 171 працівник та 64 одиниці пожежної і спеціальної техніки.

На завершення, Віктор Гвоздь підкреслив, що рятувальники регіону наразі проводять постійний моніторинг оперативної обстановки та готові до негайного реагування в разі загострення ситуації.

Автор статті