Обласний керманич закликав активізувати об’єднавчі процеси

???????????????????????????????На Черкащині власні ресурси громад-об’єднавців зросли втричі, а доходи бюджетів із трансферами – майже всемеро. Про це сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на координаційній нараді.

Нині в області створено три об’єднані територіальні громади – Білозірська, Мокрокалигірська та Єрківська. Цьогоріч держава їм передбачила майже 13 млн грн на розвиток інфраструктури. Переймати досвід цих громад очільник області закликав решту.

– Це для об’єктивної поінформованості, щоби розвінчувати міфи, – пояснює очільник області Юрій Ткаченко. – Громади-першопрохідці вже отримують додатковий ресурс від держави на свій розвиток, які і було обіцяно. У них треба активніше переймати досвід. Керівники районів зобов’язані тримати це питання на контролі. Зараз ми бачимо активізацію об’єднавчих процесів у Тальнівському, Корсунь-Шевченківському, Канівському, Смілянському та ще в кількох районах. Подекуди спільні робочі групи вже створені, інші – за крок до цього.???????????????????????????????

Натомість у Департаменті регіонального розвитку ОДА не бачать активності в питанні об’єднання громад у Драбівському, Звенигородському й Уманському районах. Водночас там повідомляють: якщо громади хочуть повною мірою скористатися преференціями добровільного об’єднання, то до 15 вересня слід узгодити всі моменти й звернутися до ОДА, яка далі звернеться до ЦВК щодо проведення відповідних виборів.

 

 

 

Автор статті