Обласного керманича обурило, як на місцях ставляться до мобілізації

20150727_093456Лише п’ять районів відповідально ставляться до мобілізації на Черкащині. Натепер вони виконують потрібні 50% від завдання. Ще три райони наближаються до цього бар’єра. Про це йшлося на координаційній нараді в Черкаській ОДА.

Із минулотижневим планом впоралися Золотонісько-Драбівський, Чорнобаївський і Смілянсько-Кам’янський військові комісаріати. Їх наздоганяють Жашківсько-Маньківський і Чигиринський. Їм до позначки в 50% виконання мобілізаційного завдання лишилося небагато.

– Решта районів суттєво відстають, – розповідає обласний військовий комісар Євген Курбет. – Водночас за цей тиждень усі мають виконати вже 75% від завдання. Тому керівникам районів слід, не зволікаючи, визначити проблемні моменти й усунути їх. А правоохоронцям – активніше притягувати до відповідальності посадовців, які ухиляються від виконання мобілізаційних завдань.

Із цього тижня на Черкащині запрацювала обласна призовна комісія. Вона переглядатиме рішення районних комісій. Бо там, за словами Євгена Курбета, значно зріс відсоток визнання непридатності призовників. Подекуди до 80%. Така інформація від комісара обурила голову Черкаської ОДА.

– Досі Черкащина справно виконувала мобілізаційні завдання, – зауважує Юрій Ткаченко. – Бо це – наш обов’язок перед країною і перед тими бійцям, які щодня ризикують своїм життям на Сході. Персонально відповідають за мобілізацію сільські та міські голови, а також голови райдержадміністрацій, керівники правоохоронних органів і військові комісари. Це питання принципове. Якщо до кінця тижня мобілізація не буде реалізована на 75%, ми діятимемо рішучіше. Кадрові рішення не забаряться.

Нагадаємо, нині триває шоста хвиля мобілізації. На Черкащині до війська загалом призвуть понад дві тисячі осіб. Триватиме ця хвиля до серпня.

Автор статті