Обласній організації Національної спілки краєзнавців України – 30 років

Тридцятилітній ювілей відзначає обласна організація Національної спілки краєзнавців України. 9 грудня 1989 року на хвилі демократичних перетворень відбулася установча конференція краєзнавців області, на якій утворили краєзнавче товариство Черкащини. Ця  подія знаменувала собою відродження краєзнавства на Черкащині.
Згодом, у 1990 році, товариство разом з представниками інших регіонів України об’єдналося у Всеукраїнську спілку краєзнавців, ставши її обласною організацією. У 2008 році Спілці, «враховуючи видатні заслуги у забезпеченні розвитку української національної культури», надали статус національної і відтоді вона іменується «Національна спілка краєзнавців України».

11 грудня на урочистому зібранні в обласному Будинку вчителя, вітаючи ювілярів з визначною датою і вручаючи їм почесні грамоти, в.о.директора Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Людмила Товстопят відзначила видатну роль краєзнавців у збереженні і донесенні до нащадків інформації про історію нашого краю та видатних черкащан усіх часів, формуванні у сучасного покоління шанобливого ставлення до минулого Черкащини.

За інформацією Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Автор статті