Обласна влада зацікавлена у розквіті аграрної галузі Черкащини

1

Розвиток аграрної сфери та налагодження плідної співпраці з сільгоспвиробниками нашого регіону – одне з пріоритетних завдань для влади. На цьому наголосив заступник голови Черкаської облдержадміністрації Юрій Сас під час круглого столу «Співпраця органів державної влади та аграрного бізнесу», який відбувся 4 грудня.

Участь в обговоренні проблем розвитку агропромислового бізнесу на Черкащині взяли керівники профільних громадських організацій та об’єднань, агровиробники та представники органів обласної влади. За словами генерального директора асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький, ініціювання та проведення таких круглих столів за участю влади й громадськості зумовлено тим, що аграрний сектор, що є основною галуззю, яка тримає економіку нашої країни, потребує максимально ефективних кроків для розквіту.

− В Україні постійно відбуваються реформи. Крім оновлення центральних органів влади, мабуть уже всі аграрії на собі відчули результати нововведень передовсім у Держкомземі та Держгеокадастрі, − відзначив Тарас Висоцький. – У нас реформуються ветеринарна, фітосанітарна, санітарно-епідеміологічна служби, споживнагляд, а також держсільгоспінспекція, на базі яких створюється один контролюючий орган.

Він зауважив, що зважаючи на постійне проведення реформ, важливо обговорити основні напрямки, у яких варто працювати над розвитком аграрної галузі в конкретному регіоні. Черкащина – третя область, де за ініціативи «Українського клубу аграрного бізнесу» відбуваються такі професійні діалоги між представниками агробізнесу та влади. За словами Тараса Висоцького, з напрацьованими у ході зустрічі ініціативами та отриманими зауваженнями згодом звертатимуться до депутатів, щоб сектор продовжував розвиватися, а середовище для роботи в ньому було максимально сприятливим.

На Черкащині налічується майже 1,9 тисяч аграрних підприємств, на яких працюють більше 31 тисячі жителів області. Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас звернув увагу присутніх на декілька проблемних питань, які нині є предметом діалогу влади та сільгоспвиробників нашого регіону. Хоча, як відмітив Юрій Михайлович, більшість із них часто поза компетенцією обласної державної адміністрації. Адже внаслідок сформованої роками вертикалі влади в органів місцевого самоврядування права вирішувати питання на місцях майже на лишилося.

IMG_2832

− Черкащина – аграрний регіон. Ми маємо чи не найвищі показники урожайності зернових культур з-поміж усіх областей України, − розповів Юрій Сас. – Згідно зі статистикою, у нас зростає товарообіг з Індією, Єгиптом, Туреччиною. Цікавими та перспективними для нас стають ринки збуту країн Близького та Далекого Сходу, Південно-Східної Азії. Міжнародні фінансові інституції зацікавлені у розвитку нашого агробізнесу, однак вітчизняні фінансові структури сьогодні не мають змоги кредитувати його на вигідних умовах.

Окрім проблем з кредитуванням, існує чимало питань на законодавчому рівні щодо врегулювання діяльності аграріїв. Також чимало нарікань викликає система оподаткування. Як зауважив Юрій Михайлович, протягом року Черкаська облдержадміністрація ініціювала низку звернень до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо внесення змін до законодавчих актів стосовно делегування органам місцевого самоврядування повноважень з розпорядження землею державної власності, недопустимості відміни пільгової системи оподаткування аграрного виробництва з наступного року, а також спрощення реєстрації договорів оренди.

− При Департаменті агропромислового розвитку області розпочав роботу інформаційно-аналітичний Центр, що є кроком до створення сервісної служби для аграріїв, активно впроваджуємо систему аграрних розписок, що мають допомогти малим та середнім сільгоспвиробникам отримати доступ до фінансів, − відзначив заступник голови облдержадміністрації. – Також цього року ми залучили грант від ЄС для розвитку кооперативного руху.

На 2016 рік в ОДА вже розробили декілька програм для підвищення ефективності діяльності підприємств та диверсифікації структури сільського виробництва. Загалом же тут обіцяють, що зосередять зусилля на створенні інвестиційно привабливого клімату в регіоні.

Автор статті