Обласна влада вшанувала пам’ять загиблих визволителів країни

на гол ков

Сьогодні, в День визволення України від німецько-фашистських загарбників, представники обласної влади, організацій, ветерани, учасники АТО, молодь вшанували пам’ять загиблих українців у часи Другої світової війни. Цього дня черкащани поклали квіти до Пагорба Слави, щоб вкотре згадати про героїчні подвиги тих людей, які поклали життя за свою Батьківщину.

– Як відомо, український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом та фашизмом, заплативши за це чи не найвищу ціну в Європі, – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – Під час Великої Вітчизняної загинуло близько трьох мільйонів воїнів, серед яких і 170 тисяч черкащан. Тож ми схиляємо голови, вшановуючи пам’ять полеглих, та віддаючи належне живим учасникам  найжорстокішої з воєн в історії людства.

«На жаль, сьогодні маємо знову відстоювати кордони нашої країни, захищаючи їх від східного сусіда, – додав Віталій Володимирович. – Однак переконаний, що жага до свободи й любов до рідної землі допоможе нам у цій боротьбі. Нині ж сотні наших черкащан перебувають на Сході України і їх мужність та відвага є прикладом для всіх нас».

коваль3

Нагадаємо, наразі жителі та гості Черкас мають також змогу ознайомитися з унікальними фото та фактами про долю шести мільйонів українців у часи Другої світової війни та по її завершенні. Матеріали та світлини представлені на 24 стендах фотодокументальної виставки, що розміщена на Соборній Площі та діятиме до кінця цього тижня.

Довідково:

У ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Після Сталінградської битви (листопад 1942 року – лютий 1943 року) хід війни докорінно змінився. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська, Донбаська, Чернігівсько-Полтавська, Корсунь-Шевченківська та Львівсько-Сандомирська. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. Близько 2,5 млн. воїнів-українців було відзначено бойовими нагородами. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

 

Автор статті