Обласна влада повторно звернулась до Кабміну про виділення коштів для реконструкції театру. Додаткові кошти шукають і в районах та містах області

1 (1)

Заступник директора Департаменту капітального будівництва Віталій Полтавець під час сьогоднішньої прес-конференції в обласній адміністрації нагадав, що з того моменту, як відбулась пожежа, до моменту, коли отримали на рахунок Департаменту 16,5 млн грн. – 24 грудня  2015, пройшло майже півроку. Для освоєння такої суми до кінця року підряднику було надано лише 6 днів.

– На жаль, за такий короткий термін не було можливості ні освоїти ці кошти, ні провести роботи, – констатував Віталій Петрович. – Були пропозиції щодо того, яким чином Департамент, як замовник робіт, і фірма ПМ «Арсенал», як виконавець робіт, можуть використати 30 % авансованих коштів, однак не було досягнуто відповідної домовленості з Казначейською службою. Ми не змогли зробити аванс перехідним, що становив близько 4,5 млн грн. Водночас зазначу, що це б дало можливість тимчасово накрити драмтеатр, щоб уникнути негативного впливу опадів, снігу тощо. За ці 6 днів ми змогли використати півмільйона, решту, як передбачається бюджетним законодавством, повернули до держбюджету.

Віталій Полтавець зазначив також, що наразі ведеться робота щодо пошуку додаткових коштів в районах та містах області. «Ми знову 11 січня цього року направили на КМУ відповідне звернення про надання коштів на ліквідацію надзвичайних ситуацій, а саме 15 900 грн та подали ще раз звернення про повну реконструкцію драматичного театру», – сказав заступник директора Департаменту. Зараз ведеться робота з підготовки документів, готуються проекти, працює архітектурна група, відповідно  проводитимуться громадські обговорення, після чого оберуть найкращий проект. Планується також облаштувати біля театру площу.

– Тільки-но прийдуть кошти, почнемо відбудовувати театр, – сказав заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – Очікуємо, що це відбудеться в березні. Водночас у черговий раз звертаємося до  міста Черкаси з проханням виділити з міського бюджету хоча б 1 млн грн. на реконструкцію, враховуючи, що з обласного бюджету вже було виділено 996 тис. грн.

 

 

Автор статті