Обласна програма «Турбота»: 2,3 млн грн виплаченої торік родинам атовців матеріальної допомоги

IMG_3395Обласна комплексна програма «Турбота» охоплює понад 460 тисяч осіб. Її реалізація спрямована на соціальний захист вразливих верств населення: ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян та ін. Про це інформує директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало та додає:

– Програма «Турбота» передбачає також і підтримку атовців та їхніх родин. Зазначу, на обліку нині перебуває понад 7,6 учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій та 242 інваліди війни. Також в області проживає понад 200 членів сімей загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.

Отож, за рахунок коштів обласного бюджету, в межах програми «Турбота», торік 4998 членам сімей учасників АТО надано матеріальну допомогу на суму 2,3 млн грн, також одноразову матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн. – 116 сім’ям загиблих.

До 25-ї річниці незалежності України за рахунок коштів місцевих бюджетів понад 600 учасникам АТО виплачено фінансову допомогу на майже 500 тис. грн.

Руслан Чикало зазначає, що для проходження професійної адаптації з державного бюджету області виділено майже 1 млн грн, що розподілені пропорційно до кількості учасників АТО. На сьогодні професійну адаптацію пройшли 189 бійців.

Нагадаємо, на Черкащині діє ще одна обласна комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Вона реалізується на умовах співфінансування обласного та місцевих бюджетів.

Автор статті