Низку проблемних питань обговорили в ОДА із заступницею міністра аграрної політики

20545167_309903309472192_2989890799599528121_oПерспективи розвитку аграрного сектору, а також проблемні питання обговорили в обласній адміністрації із заступницею Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою. Сюди вона прибула в рамках робочого візиту.

Зустріч відбулась за участі першого заступника голови ОДА Віталія Коваля, першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка та начальника управління АПР ОДА Ігоря Колодки. Зокрема, Віталій Коваль окреслив кілька проблемних питань: наслідки нещодавнього буревію, що найбільше вразив Золотоніський, Чорнобаївський та Уманський райони, та потребу у фінансовій компенсації збитків; інтенсивність спалахів африканської чуми свиней; роботу системи Держгеокадастру в області, зокрема в системі видачі земельних наділів атовцям, також про право власності на об’єкти нерухомості в межах господарських дворів тощо. Віталій Володимирович зауважив, що область вже спрямувала до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики офіційні листи, де викладені прохання та пропозиції щодо можливого вирішення зазначених вище питань.

Натомість Ольга Трофімцева сказала, що листи обов’язково розглянуть та візьмуть до відома. Вона також повідомила про важливість розвитку аграрного страхування в Україні, про ймовірне збільшення фінансування протиепізоотичних заходів у країні та ін.

Зауважимо, Ольга Василівна в день приїзду відвідала ПрАТ «Фрау Марта», Центр розвитку багатофункціональних кооперативів, Інформаційно–аналітичний центр управління АПР Черкаської ОДА.

– Вкотре рада була приїхати до вашої області, – сказала Ольга Трофімцева. – Щоразу це – приємне враження, адже Черкащина справді має позитивний досвід розвитку аграрного сектору.

– Стратегією розвитку Черкащини до 2020 року визначено чотири основних напрямки, – зазначив наприкінці зустрічі Віталій Коваль. – Один із них передбачає саме розвиток аграрного сектору. При цьому всі вони між собою перегукуються, адже їхня кінцева мета – поліпшенні якості життя в містах та сільських територіях області. Над цим влада працює спільно з громадою. Водночас, будучи аграрним краєм, ми завжди готові долучатись до реалізації важливих для розвитку сільськогосподарської галузі проектів.

Автор статті