Відчули симптоми респіраторного захворювання – телефонуйте сімейному лікарю (оперативна інформація за добу)

Як повідомляє Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України, на сьогодні в області виявлено загалом 1 114 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. +22 за добу: м. Черкаси – 3, м. Сміла – 2, Городищенський район – 4, Драбівський – 1, Жашківський – 2, Канівський – 3, Лисянський – 1, Тальнівський – 1, Черкаський – 1, Шполянський – 4.

За повідомленнями медичних закладів:

38 осіб отримують стаціонарне лікування;

139 – перебуває під амбулаторним наглядом лікарів первинної ланки в умовах самоізоляції;

900( + 7 за добу) – одужали;

36 – померли.

Заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 17,6 %. (загальна кількість ліжок – 216).

Відчувши перші симптоми ГРВІ, обов’язково телефонуйте сімейному лікарю, закликають в МОЗ.

ВООЗ проводить порівняння  коронавірусу з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між двома вірусами є відмінності.

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?

1. COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

2. обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. Як наслідок, важливі ті ж заходи громадської охорони здоров’я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку).

Відмінність COVID-19 і віруси грипу?

• важливою відмінністю є швидкість передачі. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний для вірусу COVID-19 – 5-6 днів, водночас  для вірусу грипу –  3 дні.
  • передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача – передача вірусу до появи симптомів – є основною причиною передачі грипу.
  • передбачається, що репродуктивне число Ro – число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина – для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5. А це вище, ніж для грипу.

Нагадуємо про  дотримання стандартних рекомендацій:

1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс хустинкою; уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Плануючи відрядження та інші подорожі за кордон, дотримуйтесь рекомендацій МЗС.

Мапа із зонами – тут.