В Умані напередодні святкування Рош га-Шана #СБУ викрила інтернет-пропагандиста, який закликав до міжнаціональної ворожнечі

На Черкащині Служба безпеки України встановила інтернет-агітатора, який пропагував розпалювання ворожнечі на національному підґрунті. За даними слідства, мешканець Умані на персональній сторінці в одній із популярних соціальних мереж систематично розміщував деструктивні дописи із закликами до расової ворожнечі та ненависті.

Він публікував дискримінаційні статті щодо єврейської національності, де принижував честь і гідність її представників, та закликав до винищення громадян цієї нації. За попередніми висновками експертів, опубліковані правопорушником матеріали містять прямі заклики до проведення геноциду, повного або часткового знищення етнічної чи расової групи населення. Крім того, окремі публікації провокують виникнення міжнаціональної ворожнечі.

Під час обшуку за місцем проживання пропагандиста виявлено мобільні пристрої і комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності. У межах відкритого кримінального провадження ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Триває досудове розслідування. Викриття та документування незаконних дій проводилося співробітниками Управління СБ України в Черкаській області, спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом Уманської місцевої прокуратури.

За інформацією Управління СБ України у Черкаській області