Міста та ОТГ Черкащини поглиблюють співпрацю з Фондом енергоефективності

Економно та енергоефективно прагнуть працювати й жити громади Черкащини. Сьогодні Черкаси, Канів, Золотоноша, а також Чигиринська, Тальнівська й Червонослобідська ОТГ підписали Меморандум про співпрацю з Фондом енергоефективності України.

Через карантинні обмеження, Меморандум в офлайн-режимі підписали Черкаси, Золотоноша, Чигиринська та Червонослобідська ОТГ. Он-лайн – Тальне та Канів. Черкаська ОДА активно співпрацює з регіональними представниками проекту ЄС/ПРООН та програми IFC з підтримки Фонду енергоефективності України в Черкаській області, відзначає перший заступник очільника області Дмитро Ляшов.

– Упевнено упроваджуємо енергоефективні технології на Черкащині, – відзначає посадовець. – Якби декілька років тому мені сказали, що затребуваною роботою буде управління багатоквартирним будинком – був би здивований. Втім час ставить свої виклики. Економія на опаленні через енергоощадність, модернізація та утримання будинків, орієнтування у новаціях сфери ЖКГ – це ті галузі, де має розумітися управитель ОСББ. Нині маємо ком’юніті таких активних людей, яке постійно зростає. Вони прагнуть вчитися і радий, що спільно з партнерами можемо задовольнити цю їхню потребу.

Водночас держава також надає реальні можливості з енергомодернізації будинків. Зокрема через Фонд енергоефективності.  Завдяки співпраці з Державною установою «Фонд енергоефективності» мешканці житлових будинків, які об’єднані в ОСББ, мають шанс власноруч і на свій розсуд вирішувати енергоефективні завдання, залучаючи необхідні фінансові ресурси та фахівців через Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Про переваги цієї програми для співвласників багатоквартирних будинків розповіла директорка Фонду Юлія Головатюк-Унгуряну.