Новий стандарт якості: На Черкащині відкрили «Інститут здоров’я рослин»

_DSC0042Інновації стають доступнішими для українських аграріїв. До їхніх послуг тепер «Інститут здоров’я рослин». Його офіційно запустили в обласному центрі. Задумали та втілили науково-корисну ідею зі створення передового вітчизняного Науково-дослідного інституту в ГК «UKRAVIT».

_DSC0006 _DSC0007 _DSC0019«Інститут здоров’я рослин» – унікальний проект для України. Над найновішими розробками та дослідженнями якості уже готової продукції тут працюють кращі науковці Україна та світу. До їхніх послуг – лабораторна база з надточним обладнанням виробництва Японії, Швейцарії, Німеччини і США. «Інститут» працює у форматі «Green Chemistry» («зелена хімія»). Він передбачає дбайливе ставлення до природи і максимальне зменшення використання шкідливих компонентів.

_DSC0033 _DSC0017 _DSC0003– Це – новий стандарт якості для нашої продукції та всього аграрного сектору України, – говорить власник ГК «UKRAVIT» Віталій Ільченко. – Хочемо, щоб аграрії вирощували гарні та якісні врожаї. І, найголовніше, щоб ці врожаї були безпечні для нас, наших дітей. При непрофесійному підході, земля виснажується. І ті чорноземи, якими ми так пишаємося, перетворюються у пісок, на якому може вирости рослина лише завдяки великій кількості добрив. Ми ж хочемо змінити ставлення аграріїв до нашої землі, врожаїв, землеробства загалом.

_DSC0010 _DSC0013 _DSC0024 _DSC0025В «Інституті» аграрії також можуть перевірити якість продукції від постачальника. Тут надають увесь комплекс послуг: від аналізу добрив до насіння рослин. Цьогоріч, додає Віталій Ільченко, планують отримати міжнародну сертифікацію для «Інституту здоров’я рослин». Аби видані ним документи визнавалися в усьому світі.

_DSC0036 _DSC0038 007– Пам’ятаю, як півтора-два роки тому Віталій з піднесенням розповідав про ідею створення такого Інституту, – зауважує заступник очільника області Ярослав Березань, який завітав на офіційне відкриття «Інституту здоров’я рослин». – І з кожним приїздом в «UKRAVIT» бачив зміни, які тут відбуваються з розширення виробництва, втілення задуманого. Вдячний нашим підприємцям за те, що вони роблять для розвитку Черкащини та України в цілому. Радий, що у них виходить втілювати ті ідеї, які їм цікаві. І це вдається унікально та корисно. Ми можемо експортувати якісний продукт, а не сировину, надавати передові наукові послуги, а не звертатися за цим в європейські інститутції. І до цього треба прагнути.

_DSC0065За два роки в ГК «UKRAVIT» планують відкрити філії «Інституту здоров’я рослин» в усіх регіонах України. Тут проводитимуть первинні досліди, а глибинні аналізи у центральному офісі – у Черкасах. «Інститут» пропонує робочі місця для українських науковців, відкритий до співпраці зі студентами вишів.

Автор статті