Нову «Сучасну Софіївку» відкрили в Умані (ФОТО)

_DSC0896В Умані оновили історичну частину унікальної пам’ятки садово-паркового мистецтва – Національного дендрологічного парку «Софіївка». Тут відкрили нову «Сучасну Софіївку» в стилі єдиного в Східній Європі фентезі-парку. Це – абсолютно новий об’єкт, який виріс поруч із історичним дендропарком. Раніше ж на цьому місці було 12 гектарів пустиря та сміттєзвалище.

Нині ж “Нова Софіївка” дарує відвідувачам унікальні композиції та арт-об’єкти, де дивовижний світ української культури та міфології поєднався зі світом древнього Сходу. Світломузична арт-інсталяція з портретом Софії Потоцької, інноваційне 3D-мапінг шоу «Душа лісу», стилізована вхідна група, поряд з якою представлені картини з періодами розвитку «Софіївки», оглядовий майданчик, водоспад «Дракони», традиційна Українська садиба з символічною атрибутикою та найяскравішими представниками української міфології, Японський сад з озером, альтанками, садом каменів, багатофункціональний дитячий майданчик. Усе це та ще безліч іншого зможуть відтепер побачити містяни й гості міста.

Особливо привабливою «Сучасна Софіївка» стає із настанням темряви, адже ввечері тут працюють світломузичні арт-інсталяції. Таким чином фентезі-парк вдало доповнив існуючі туристичні об’єкти, адже місто тепер цікаво відвідувати у будь-який час доби. Завдяки цьому Умань вийшла на міжнародний туристичний рівень.

_DSC0777 _DSC0850 _DSC0863 _DSC0880 _DSC0888Нагадаємо, днями в Умані відкрили комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона», а ще набережну Осташівського ставу.

У цілому ж такі оновлення вдалося зробити завдяки ініціативі народного депутата України Антона Яценка, який у 2017-му році домігся виділення фінансування на реалізацію проекту, відповідно зусиллям держави й місцевої влади.

_DSC0949 _DSC0951 _DSC0962 _DSC0968 _DSC0979 _DSC0982 _DSC1000У день відкриття відвідав парк Міністр культури України Євген Нищук. Він зауважив, що Міністерство культури  наразі опрацьовує номінаційне досьє щодо внесення цієї давньої пам’ятки – Національного дендропарку «Софіївка» – до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Антон Яценко висловив вдячність Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману за те, що підтримав  ініціативу щодо реконструкції та розбудови дендропарку: “Тепер ми маємо два парка: оновлена історична «Софіївка» та сучасний парк «Нова Софіївка».

_DSC0986 _DSC1005 _DSC1009 _DSC1018 _DSC1046 _DSC1054 _DSC1063За словами ж т.в.о. голови ОДА Тараса Висоцького, який також приїздив до Умані, Софіївський парк є справді унікальним місцем. А такі оновлення й реконструкції сприятимуть ще більшій його популяризації та відвідуваності туристами.

«Сучасна Софіївка» розміщена в Умані по вул. Садовій, 53, напроти центрального входу в дендропарк.

_DSC1089 _DSC1105 _DSC1116 _DSC1134 _DSC1135

 

Автор статті