Нове обличчя кордону: понад три сотні прикордонників випустив Оршанецький навчальний центр

SAM_9944Державна прикордонна  служба України поповнилась новою формацією прикордонників.  Сьогодні  Оршанецький навчальний центр імені генерал-майора І. Момота випустив 303 спеціалісти. Вони навчались тут за проектом «Нове обличчя кордону», який стартував цьогоріч у березні. Нагадаємо, проект було ініційовано Держприкордонслужбою спільно з Посольством США в Україні та Міжнародною організацією з міграції.SAM_9930 SAM_9949

Цього дня випускникам вручили свідоцтва про завершення навчання.  Поміж них і 10 відмінників. Вже завтра усі вони поповнять ряди персоналу прикордонного відомства  та стануть запорукою надійної охорони державних рубежів нашої Батьківщини.

SAM_0004

Перший заступник Голови  державної прикордонної служби України, генерал-лейтенант Василь Серватюк, вітаючи випускників, сказав, що вони є нашим сьогоденням та майбутнім держави, віддано й відповідально захищатимуть кордони країни та авіаційні пункти пропуску.

– Наша мета – створити дієву систему державної прикордонної служби, – каже перший заступник, – яка може захищати кордони України та гідно представляти державу на західних рубежах. У межах проекту були обрані основні пункти пропуску, зокрема: Бориспіль, Жуляни, а також західний кордон пункт пропуску Краковець. Конкурс був складний, та проводився спільно із закордонними фахівцями. У цілому зареєструвались до участі в проекті більше 3 тисяч осіб. При цьому проект продовжуватиметься.

Від імені голови обласної адміністрації Юрія Ткаченка випускників привітав його перший заступник Віталій Коваль:SAM_998239301529

– Не так давно ми вітали вас із початком навчання, а нині ви вже одержуєте свідоцтва про його  завершення. Ви сьогодні демонструватимете всьому світу нове обличчя кордону, зокрема й ті загальнолюдські гуманні якості, які завжди були притаманні українській нації. Адже, як і сотні років тому, нині маємо вкотре відстоювати право гідно жити на власній землі, захищаючи кордони країни.

Молодший сержант Василь Богун із Вінничини, якому сьогодні виповнилось 27 років, ще до навчання в Навчальному центрі служив  у ЗСУ, а також протягом 9-ти місяців брав участь в АТО за четвертою хвилею мобілізації:SAM_0071

– Ще споконвіків, тільки-но хлопці ставали на ноги їх учили тримати меч та боронити власну державу. Ми не є виключенням, особливо в такий складний для країни час. Навчання ж мені надзвичайно сподобалось. Ми всі прикладали  значні зусилля, та це було не дуже складно, бо підібрані правильні фахівці, матеріальна, інформаційна та технічна бази. Тож все вдавалось крок за кроком.

Зауважимо, під час заходу представники особового складу Центру, зокрема й учасники АТО та захисники Донецького аеропорту, отримали почесні відзнаки та грамоти. Цього ж дня в Оршанецькому центрі відбулась і церемонія посвяти учнів козацьких класів Черкащини в козачата.SAM_0034 (1)

Довідково:

138 прикордонників проекту «Нове обличчя кордону» відібрані з-поміж діючих військовослужбовців прикордонних підрозділів. В основу підготовки запроваджено  нову систему, яка передбачає удосконалення навиків, знань та вмінь набутих під час проходження служби в підрозділах кордону. Серед випускників 1 – го відділу підготовки 34 військовослужбовця учасника Антитерористичної операції, 5 з яких безпосередньо вступали в бойові зіткнення.

Також 165 прикордонників закінчили навчання за проектом «Нове обличчя кордону», з-поміж цивільної молоді. В основу підготовки впроваджено блок професійно-орієнтованих дисциплін прикордонного та загальновійськового спрямування. Учасники проекту отримали необхідні теоретичні знання та практичні навички служби на кордоні, правових основ діяльності органів та підрозділів Державної прикордонної служби України.

 

 

 

 

Автор статті