Новації у профорієнтаційній роботі обговорили на Черкащині

У Черкаському державному бізнес-коледжі 10 грудня обговорювали проект Посольства США в Україні «Рекомендації стосовно вибору професії для забезпечення академічної доброчесності». Про те, як відбулася зустріч, інформують в обласному управлінні освіти і науки.

Участь у заході взяли фахівець із академічних зв’язків Посольства США в Україні Віра Терновська, директор ЧДБК Олег Кукслін, начальник відділу вищої та професійної (професійно-технічної) освіти Департаменту освіти і науки ОДА Валентина Ткаченко та інші представники галузі.

У рамках зустрічі присутні ознайомилися з можливостями упровадження сучасних рішень щодо здійснення профорієнтаційної роботи. Так, заступник директора ТОВ «SIM-Networks UA» Євгеній Лановенко представив розробки сучасних профорієнтаційних онлайн-систем та ознайомив із практичними кейсами їхнього застосування в органах державної влади.

Також презентували прототип проекту інноваційної системи здійснення профорієнтаційної роботи серед учнівського загалу. Функціонал означеної розробки дозволяє в інтерактивній формі сформувати комплексний висновок за визначеними критеріями щодо преференцій з вибору професії, відповідно до класифікатора професій. У рамках Нової української школи ноу-хау дозволяє здійснити вибір напрямку профілізації навчання у старшій школі.

У ході зустрічі її учасники обговорили перспективи та можливості упровадження означених систем для учнівського загалу.

Для розробки проекту запропонували залучити роботодавців, адже результат упровадження має користь як для здобувачів професії, так і для роботодавців.

Автор статті