Нова якість навчання стає доступною черкаським школярам, – Юрій Ткаченко

кабінет біології (1)Три школи розпочали навчальний рік у новому статусі на Черкащині. Віднедавна вони стали опорними. Один такий заклад розташований у Білозір’ї, інші – в Монастирищі та Городищі.

25Ці школи перемогли в обласному конкурсі, запропонувавши кращі проекти. Створення опорних навчальних закладів як центрів якісного навчання передбачено відповідною програмою Міністерства освіти та науки України. Кожна з опорних шкіл отримала понад 2,6 млн грн із державного бюджету на покращення навчальної бази.

кабінет фізики – Створення опорних навчальних закладів – це ключовий етап реформи з надання якісної освіти, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Особливо учням із сільської місцевості. Зміни в опорній школі в Городищі, де я побував, уже очевидні. Там переоснастили всім необхідним спеціалізовані класи, зокрема біології, хімії, фізики, англійської мови тощо, встановили інтерактивні дошки. Також розпочали заходи з енергозбереження, а коштом місцевого бюджету придбали нові меблі. І, що не менш важливо, у школі змінюють підходи до навчання. У цьому опорному закладі навчатимуться діти не лише з Городища, а й із навколишніх сіл. Їх сюди підвозитимуть шкільним автобусом. Опорна школа в Городищі має стати прикладом для решти районів і мотивувати їх вкладати кошти в якісну освіту.

22Загалом в області визначено 30 навчальних закладів, на базі яких створюватимуть опорні школи.

Автор статті