Німеччина виділить Україні 72 млн євро допомоги

1418055153Минулого тижня у Берліні заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та директор департаменту міжнародних программ Мінекономрозвитку Олена Трегуб взяли участь в українсько-німецьких переговорах задля розвитку. З німецької сторони в переговорах брали участь представники Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, німецький державний банк «KfW Bankengruppe» та Німецьке товариство міжнародного співробітництва «GIZ», інформують в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

У ході переговорів було визначено, що до кінця 2016 року Німеччина виділить Україні  72 млн євро допомоги на розвиток трьох напрямків:

– демократія, громадянське суспільство, державне управління, регіональний розвиток та децентралізація – 16 млн євро;

– енергоефективність – 36 млн євро;

– будівництво та реконструкція житлових приміщень для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – 20 млнєвро.

Розподіл коштів буде відбуватися під керівництвом відповідальних міністерств у рамках, визначених протоколом пріоритетних проектів.

Умови надання коштів наступні:

– до 32,5 млн євро – позика з терміном до 30 років і пільговим періодом у 10 років із відсотковою ставкою 2% на проект «Підвищення енергоефективності в електропередачі (модернізація трансформаторних підстанцій» (друга фаза). Проект має на меті підвищення якості енергопостачання завдяки відновленню трансформаторних підстанцій та зміцненню мережі ліній електропередач;

– до 24,5 млн євро – фінансова допомога у вигляді грантів на підтримку реалізації проектів, спрямованих на посилення українського місцевого самоуправління та будівництво і реконструкцію житлових приміщень для ВПО;

– інші кошти – технічна допомога на реформи децентралізації, державного управління та проекти з енергоефективності у громадах.

Всього з 2002 року Німеччина надала нам €500 млн допомоги. Це робить її одним з найбільших донорів України в рамках технічного та фінансового співробітництва.

Автор статті