Незрячі артисти вражали черкащан своїм талантом

???????????????????????????????

До Черкас завітали провідні українські артисти й незрячі виконавці з різних міст України: Полтави, Сімферополя, Житомира, Рівного, Мукачевого, Луцька, Тернополя, Вінниці, а ще з Грузії. Вони в супроводі оркестру Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької (диригент заслужений артист України Богдан Мочурад) вражали присутніх своїм талантом – виконувати пісні, не бачачи при цьому диригента, орієнтуючись лише відчуттям.

Ось вже протягом декількох років ці талановиті люди демонструють  свою майстерність в рамках творчого проекту «Відчинилося життя». Він  задуманий та втілений Львівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» та оркестром згаданого вище Львівського театру – єдиного в Україні, який співпрацює з незрячими виконавцями, а також зірками опери та естради. Важливо, що їхня участь є винятково благодійною.

IMG_1897

Головною метою проекту є втілення на практиці принципу суспільства рівних можливостей і зміна ставлення до «особливих» артистів, пошук взаємокорисних площин для порозуміння між спільнотою здорових і людьми з особливими потребами, популяризація імен талановитих незрячих виконавців, дебар’єризація суспільної свідомості у сприйнятті незрячого виконавця на професійній сцені.

– Своєю творчістю ви даруєте нам можливість і в музичній сфері усвідомити поняття рівних можливостей, адже всі ми є членами української громади, єдиної української нації, – звернувся до артистів заступник голови ОДА Віталій Коваль та вручив від гостинної Черкащини коровай і рушник, вишитий місцевими майстринями в якості оберегу для творчого колективу.

Автор статті