Немовля на Христинівщині померло через ваду серця, – експертна комісія

1_1279Клініко-експертна комісія управління охорони здоров’я облдержадміністрації, за результатами проведеної роботи щодо випадку смерті немовляти на Христинівщині, з’ясувала, що медична допомога надавалася відповідно до діючих наказів Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, у січні Віталіна Михайлишин у Христинівській ЦРЛ народила дитину, яка відразу померла. Жінка звинуватила в цьому лікарів та звернулася в програму «Говорить Україна».

Надання медичної допомоги дослідила клініко-експертна комісія управління ОЗ, яку провели минулого тижня. За її результатами фахівці встановили, що медична допомога надавалася відповідно до діючих наказів Міністерства охорони здоров’я України. Згідно з первинною медичною документацією та поясненнями задіяного у випадку медичного персоналу Христинівської центральної районної лікарні пологова діяльність розпочалася самостійно. Враховуючи ознаки дистресу плоду (стан, при якому малюк відчуває кисневе голодування), які виникли у другому періоді пологів, були покази до термінового розродження, яке проведено шляхом накладання акушерських щипців. Випадок смерті дитини визнано непопереджуваним через вроджену ваду серця, несумісну з життям. Висновки комісії направлено до Міністерства охорони здоров’я України.

 

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Автор статті