Негода на Черкащині затримається

6004На погоду Черкащини впливають атмосферні фронти південного циклону, якими область умовно поділена на дві частини: із сухим снігом – Умань, Звенигородка, де висота снігу становить 31-33 см; із мокрим снігом, дощем – східна частина області, де висота снігового покриву 19-31 см, і лише у Чигирині – 3 см.

Найбільш інтенсивні опади минулої ночі, які досягли критерію стихійного гідрометеорологічного  явища зафіксовані метеостанціями Золотоноші, Звенигородки та Умані – 24-35 мм. У Черкасах та Смілі спостерігається налипання мокрого снігу 13-14 мм. У Золотоноші – 58 мм, що також досягло критеріїв стихії та створює надмірне навантаження на лінії електропередач і зв’язку.

За синоптичною ситуацією, над Атлантикою активізувався циклон, який зі швидкістю 50 км/год переміщується на Білорусь через північні регіони Європи. Тобто із заходу до нас наближаються нові атмосферні фронти. Тож негода на Черкащині спостерігатиметься і ввечері 18 січня, і вночі та у першій половині дня 19 січня. Тому у цей період очікуються сніг, мокрий сніг, ожеледь, на дорогах ожеледиця.

19 січня атмосферні фронти залишать наш регіон.

19 січня  на Черкащині буде хмарно з проясненнями. Сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вітер переважно південно-західний  7-12 м/с, місцями пориви до 15-20 м/с. Температура повітря впродовж доби -3..+2º, у Черкасах 0..-2º.

Автор статті