НБУ ввів в обіг пам’ятні монети, присвячені 25-річчю Незалежності України

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Сьогодні Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети, присвячені 25-річчю Незалежності України:

– золоту монету номіналом 250 гривень – «25 років незалежності України»;

– срібну монету номіналом 20 гривень – «25 років незалежності України»;

– набір з чотирьох пам’ятних монет з нейзильберу – «Київська Русь», «Галицьке королівство», «Козацька держава» та «25 років незалежності України».

Авторами ескізів всіх цих монет виступили київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Увесь тираж золотих пам’ятних монет «25 років незалежності України» буде реалізовано на аукціонах Універсальної товарної біржі «Контрактовий дім УМВБ».monety

Сьогодні відбувся перший аукціон, на якому Національний банк запропонував для реалізації п’ятдесят золотих пам’ятних монет.

Перед початком аукціону заступник Голови Національного банку України Яків Смолій розповів учасникам торгів про монети, запропоновані для реалізації.

– Акт проголошення незалежності, прийнятий Верховною Радою України 24 серпня 1991 року, став для нашого народу доленосним історичним документом, який відобразив віковічні прагнення українців до створення самостійної, соборної, суверенної і демократичної України, – сказав він. – Національний банк напередодні ювілейної 25-ої річниці незалежності нашої держави вводить в обіг серію з шести пам’ятних монет, які репрезентують етапи становлення та розвитку нашої держави упродовж тисячоліття.

Під час аукціону придбано сорок п’ять золотих пам’ятних монет «25 років незалежності України». Максимальна ціна придбання монети у ході аукціону становила 163 306 гривень, мінімальна – 123 306 гривень. Загальна вартість придбаних сьогодні золотих пам’ятних монет сягнула майже 6,5 млн грн.

Про проведення наступних аукціонів Національний банк України та Універсальна товарна біржа «Контрактовий дім УМВБ» завчасно повідомлятимуть на своїх офіційних сайтах.

Водночас наголошуємо, що набір монет з нейзильберу та срібні монети «25 років незалежності України», як і раніше, можна придбати у регіональних представництвах Національного банку України та у відділеннях банків-дистриб’юторів: ПАТ «Державний ощадний банк України» та ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК».

 

За інформацією офіційного інтернет-представництва Національного банку України

Автор статті