Навести лад у центрах із надання адмінпослуг вимагає очільник Черкащини

ЦНАП Смілянського району (2)ЦНАПи по області на сьогодні працюють не так, як мають. Це з’ясували перевіряльники. Вони за дорученням голови ОЦНАП Черкаського районуДА проінспектували такі центри. Їх на Черкащині 26.

Попри вимоги, більшість ЦНАПів облаштовані не як годиться. Подекуди це звичайні кабінети – як у Кам’янській, Маньківській і Монастирищенській РДА. Або ж приміщення затісні та навіть удосталь немебльовані.

– У районах постійно скаржаться на брак меблів і техніки, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Однак в обласному бюджеті ми на це закладали гроші – на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Є звіти про освоєння цих коштів. Водночас умови прийому громадян у ЦНАПах часто нелюдські. Нещодавно я був у такому центрі Черкаського району. То там від задухи зомліти можна. Тому всі керівники повинні засвоїти: у ЦНАПах має бути ще краще, ніж в їхніх кабінетах!

А ще – там мЦНАП Смілянського району (1)ають надавати всі визначені послуги, наголошує голова Черкаської ОДА. Бо зараз ані цього немає, ані навіть точних регламентів. Найрідше у ЦНАПАх, за результатами моніторингу, надають всі адмінпослуги реєстраційної та міграційної служб.

– Багато скарг маємо також щодо надання адмінпослуг у земельній сфері, – зауважує Юрій Ткаченко. – Мені відомі випадки, коли такі питання на котрійсь із бюрократичних ланок затягувалися на роки. Який інвестор буде стільки чекати? Нині за кожен такий інцидент причетні відповідатимуть. ЦНАПи не повинні працювати для галочки. Вони повинні працювати для людей і унеможливлювати їхній контакт із чиновниками. Для керівників районів це має бути пріоритетом.

Голова Черкаської ОДА доручив у кожному ЦНАПі скласти план дій, як якісно поліпшити їхню роботу. Результати перевірятиме особисто й без попередження. Нагадаємо, після раптово візиту Юрія Ткаченка до ЦНАПу Смілянського району там узялися його кардинально реформувати. Новий, об’єднаний із міським, ЦНАП відкриють у жовтні.

Автор статті