Навчально-реабілітаційний центр «Країна добра» тепер із автомобілем (ФОТО)

DSC_1490Навчально-реабілітаційний центр «Країна добра» став власником нового мікроавтобуса. Для купівлі авто із обласного бюджету у 2019-му році спрямували 1,5 млн грн.

Ключі від мікроавтобуса передав голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко. А також привітав дітей, батьків та викладачів із початком нового навчального року.

– У вас великі плани щодо розбудови Центру, в тому числі і ремонтні. Але цей автомобіль – одне із найнеобхіднішого саме для діток, для їхнього комфорту і розвитку. Тож, сподіваюся, ви не зупинитесь на досягнутому і ваші успіхи тільки примножаться, – зазначив очільник області.

DSC_1443

DSC_1457 DSC_1452 DSC_1465 DSC_1510Спільно із директором департаменту освіти та науки Черкаської ОДА Валерієм Данилевським та керівницею Центру «Країна добра» Іриною Зганяйко окреслили першочергові потреби вихованців та плани щодо реновації приміщення, які вже цьогоріч намагатимуться реалізувати коштом обласного бюджету.

Директорка закладу Ірина Зганяйко розповіла гостям про досягнення вихованців, зокрема й про впроваджені новації, – як у методиці викладання, що допомагають малечі з порушеннями слуху адаптуватися та інтегруватися в суспільство, так і в самому приміщенні. Каже: намагаються створити в закладі максимально комфортні умови.

DSC_1518 DSC_1527 DSC_1530 DSC_1543У навчально-реабілітаційному центрі «Країна добра» налічують 100 вихованців, функціонують дві дошкільні групи комбінованого типу для дітей глухих, зі зниженим слухом та з тяжкими порушеннями мовлення у поєднанні із складними порушеннями розвитку. Реабілітаційний та освітній процес у закладі забезпечують 48 педагогічних працівників, серед них: вчителі-дефектологи, практичний психолог та соціальний педагог, вчителі фізичної та лікувальної фізкультури, музичні працівники, вихователі та вчителі-предметники.

DSC_1545 DSC_1551 DSC_1554 DSC_1555 DSC_1559Із 2015-го року, після реорганізації закладу та створення саме навчально-реабілітаційного Центру, приміщення почали активно реанімували. Створили спальні осередки, перебудували класні кімнати й кабінети спеціального призначення, приміщення для роботи бухгалтерів, пральню, замінили труби холодного та гарячого водопостачання, відремонтували покрівлю. А ще в приміщенні зробили капітальний ремонт харчоблоку, їдальні, центрального входу, побудували сучасний, відповідно до європейських стандартів архітектурної доступності, пандус, центральні сходи. Також здійснили поточний ремонт медблоку, корекційної кімнати, майстерні для уроків технічної та обслуговуючої праці, бібліотеки та ін. За два роки оновили матеріально-технічну базу, зокрема меблі, текстиль, посуд, сучасні технічні засоби навчання, комп’ютерну техніку та інше.

 

Автор статті