Національний банк України торік реалізував майже мільйон пам’ятних монет

НБУ минулого року populyariziruet-ukrainskie-pamyatnye-monety-za-rubezhomреалізував майже мільйон пам’ятних монет на загальну суму 75,6 млн грн. Зокрема, 3 тисяч монет із золота, 82 тисячі – зі срібла та майже 915 тисяч штук х нейзильберу. Про це інформують в прес-службі Національного банку України.

Також минулого року Національний Банк продав 28,5 тис. інвестиційних монет на 172 млн грн. Не зникає інтерес до українських монет і за кордоном. У 2015 році за кордон європейській фірмі «World Coin Association» (MDM Group, Німеччина), яка представляє українську продукцію на світовому нумізматичному ринку, реалізували 7 290  пам’ятних та інвестиційних монет на майже 131,5 тис. євро.

Нагадаємо, що в минулому році Національний банк України ввів в обіг 37 пам’ятних монет (32 найменування), з яких 14 срібних, 22 з нейзильберу та одна біметалева. Загальний тираж уведених в обіг у 2015 році пам’ятних монет сягнув 961 тис. шт.

У 2016 році передбачений випуск пам’ятних монет з нагоди 25-річчя незалежності України, 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, Ігри ХХХІ Олімпіади, 150-річчя  Національної парламентської бібліотеки України тощо. Буде також уведено в обіг цікаві монети, присвячені петриківському розпису, флорі і фауні, стародавнім містам та пам’яткам архітектури України.

Реалізація пам’ятних та інвестиційних монет здійснюється регіональними представництвами Національного банку України та банками-дистриб’юторами. Проте зараз в НБУ розмірковують над запровадженням нових ефективних та прозорих механізмів реалізації монет, тривають консультації з нумізматами та банками з цього приводу.

Автор статті