Наші студенти в усі часи незалежності – попереду як у науці, так і в громадському житті, – Віталій Коваль

чнуСьогодні заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль з нагоди Дня знань завітав до вищих навчальних закладів міста, аби від імені обласної влади привітати молодь з початком нового навчального року. На університетських площах цього дня зібралися викладачі, студенти та їхні батьки, представники керівництва області. Передовсім віддали шану тим, хто загинув у боротьбі за незалежність України, відстоювання прав і свобод громадян.

Віталій Коваль, звертаючись до молоді та педагогів, бажав їм упевненого наполегливого поступу вперед.

– Наші студенти в усі часи незалежності були попереду як у наукових здобутках, так і в громадському житті, боротьбі за демократичні права й свободи. І те, що сьогодні студенти Черкаського національного на передовій – цьому підтвердження, – наголосив під час лінійки в ЧНУ імені Б. Хмельницького Віталій Володимирович.

За словами ректора закладу Олександра Черевка, саме патріотизм спонукає університет до розвитку. Упродовж минулого року в закладі відкрито три нові спеціальності, військову кафедру, отримано ліцензію на підготовку іноземних студентів. Вагомі досягнення викладачів – у науковій сфері. Завдяки їм Черкаський національний – у рейтингу вищих навчальних закладів за версією Scopus став 21-им в Україні.

У цілому для університету цьогорічний День Знань вже 95-ий. Навчальний рік особливий і тим, що Україна відзначатиме 420-річницю від дня народження Богдана Хмельницького, чиє ім’я носить навчальний заклад. А найкращим подарунком до ювілейного дня стали нові студенти, адже до університетської родини сьогодні увійшли майже дві тисячі новачків.

Віталій Коваль завітав на урочистості й до Черкаського державного технологічного університету. Нині в ньому навчається близько 6 тисяч студентів; на факультеті по роботі з іноземними студентами здобуває знання молодь з багатьох країн світу.

Віталій Волод???????????????????????????????имирович побажав закладу відродження славних традицій наукових шкіл. «Адже сьогодні Україна, як ніколи, потребує розвитку промислового виробництва, переробної галузі. Розвивайте також економічний, екологічний, лінгвістичний напрямки, бо без цього ми не зможемо вийти на європейські ринки, – підкреслив Віталій Володимирович й, звернувшись до студентів, додав: «Зараз хлопці та дівчата на Сході країни боронять нашу незалежність та відстоюють ваше право бути тут і здобувати знання. Пам’ятайте про це!»

Голова ГО «Черкаський Союз учасників АТО» Олексій Колісник сказав, що бійці на Сході, захищаючи кордони держави, покладають неабиякі надії на молодь, бо саме їй будувати наше майбутнє, а їхні знання допоможуть відродити країну, зробити її по-справжньому європейською.

???????????????????????????????В.о. ректора ЧДТУ Сергій Назаренко також привітав студентів та викладачів, зазначивши, що 55-річний університет продовжуватиме розвивати і примножувати багаті традиції закладу. Наразі ж тут  модернізовано навчальні програми та плани, впроваджено нові інформаційні технології навчання.

???????????????????????????????А ось у молодшому, Черкаському Східноєвропейському університеті економіки і менеджменту, відсьогодні започаткували акцію «Лист у майбутнє». За словами ректора закладу Любові Шпак, відтепер студенти можуть писати листи зі своїми сподіваннями, бажаннями та мріями про власне майбутнє та нашої держави. «Листи, що складатимуть до конверту, зберігатимуть в університетському музеї до 2020 року, – каже Любов Олександрівна, – а через 5 років, у День Знань, ми його відкриємо. Це – надзвичайно цікава ідея, – додала керівниця закладу, – а за декілька років ми зможемо дізнатися з теперішніх міркувань студентів та викладачів, яким вони бачили майбутнє нашої України».

На сьогодні в Східноєвропейському університеті навчається більше 2 тисяч студентів, які опановують знання в різних напрямках менеджменту, права, економіки, управління, тут проводять науково-дослідну роботу й інноваційну політику, удосконалюють міжнародні зв’язки.

???????????????????????????????З огляду на це Віталій Коваль закликав студентів під час зустрічей з представниками інших країн показати, що українська земля та її нація – найкращі у світі – зі своїми славними традиціями та величною історією.

– Будьте гідними звання українця! – наголосив Віталій Володимирович.

Студенти університетів із хвилюванням виголошували символічні присяги першокурсників. Для них пролунав сьогодні і перший нешкільний дзвоник. Не менш радісним та хвилюючим став перший дзвоник і для старшокурсників, які після літа повернулися в університетську родину.

Автор статті