«Наше завдання – наближення адмінпослуг до людей», – Ярослав Березань

_DSC1322На Черкащині працюють над тим, аби ширше та якісніше надавати адміністративні послуги на місцях. Зокрема через районні Центри надання адмінпослуг. Про те, як у законодавчому полі налагодити взаємодію територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади Черкащини та структурних підрозділів облдержадміністрації з місцевими ЦНАПами, йшлося на нараді під головуванням заступника очільника області Ярослава Березаня.

Торік у жовтні Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 782 щодо передачі надання певних видів адміністративних послуг на місця. Згідно з ним територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади зобов’язали видавати дозвільні документи через міські та районні ЦНАПи, а не тільки через ЦНАП Черкас. Водночас, перелік послуг з 52, які надавалися раніше, розширили до 136.

Втім на сьогодні виникла необхідність упорядкування нормативних актів задля врегулювання питання надання адмінпослуг в оптимальні строки саме через районні ЦНАПи. Тож нині в області працюють над тим, аби систематизувати норми внутрішніх документів із загальнодержавними, зауважив Ярослав Березань.

_DSC1317– Втілювати норми розпорядження Кабінету Міністрів України ми розпочали ще у грудні минулого року, – відзначив посадовець. – Але зараз очевидно, що територіальним підрозділам для оптимального та якісного виконання цього розпорядження необхідно переглянути механізм надання послуг для його спрощення. Надалі терпідрозділам необхідно звернутися до центральних органів виконавчої влади для доопрацювання або внутрішніх документів, або розпорядження № 782. Це потрібно, аби між ними не було протиріч. Вирішення та врегулювання цього питання дозволить швидше, повніше та якісніше надавати адміністративні послуги саме в районах та ОТГ. І, що найголовніше, зменшити спілкування громадян з чиновниками.

_DSC1316Відзначимо, на сьогодні в області у кожному районі діють Центри надання адмінпослуг. Перелік адміністративних послуг, що надають через ЦНАПи Черкащини, сягає 232. Загалом торік черкащани у Центрах надання адмінпослуг отримали більше 302 тисяч послуг.

Автор статті