Нарахування працівникам зарплати, нижчої за мінімальну, несе надзвичайну шкоду людям і державі

zpСитуація, коли підприємці, порушуючи законодавство, сплачують найманим працівникам зарплату нижче встановленого державою мінімального рівня, негативно впливає як на наповнення місцевих бюджетів регіону, Пенсійного фонду, так і на соціальне страхування пересічної людини. Тож державні органи не можуть стояти осторонь цієї проблеми. Тому і міжвідомча комісія з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати облдержадміністрації відновила свою роботу і провела засідання 17 липня. Провів комісію заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль.

– Сьогодні ми маємо роз’яснити людям, якої шкоди завдає економічному стану як окремої сім’ї, так і держави в цілому ігнорування роботодавцем законодавчо встановленого мінімального рівня оплати праці, – наголосила начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник. – Керівництво Пенсійного фонду стурбовано нинішнім станом справ, адже з січня до травня 2015 року із зазначеної причини соціальні фонди області недоотримали близько 28 млн. грн. єдиного соціального внеску, з них тільки за травень – 13 мільйонів гривень.

Світлана Миколаївна зазначила, що на Черкащині 23 820 осіб отримують зарплату менше мінімальної. Наша область за цим показником перебуває на 11-му місці (за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування). І хоч це не найгірший результат, проте є підстави для серйозного занепокоєння.

На засідання комісії запросили платників, діяльність яких у сфері оплати праці викликає найбільше питань у контролюючих органів. Серед них найдешевше оцінюють працю своїх працівників ПП «ЛОМБАРД ОСКАР» (161 грн. у місяць) та ТОВ «ТЕРМ-2» (869 грн.). За розрахунками Головного управління ДФС в області, найбільші бюджетні втрати від недоплати єдиного внеску – від ТОВ «Черкаський завод авто хімії» (майже 3 млн грн. за рік), ПП «ТОРГОВИЙ ДІМ ПОЛЯКОВ» (2 млн грн.), ДП «ЧАРЗ-АВТО» (2 млн грн.).

Звичайно, є об’єктивні причини нарахування заробітної плати менше мінімальної. Проте чимало і суб’єктивних, які члени комісії доручили керівникам підприємств усунути. Контроль за виконанням доручення покладено на головне управління Пенсійного фонду, Територіальну державну інспекцію з питань праці, Державну фіскальну службу області.

– Ми стоїмо на захисті інтересів застрахованих осіб, і якщо роботодавець є недобросовісним, він має відповідати за свої дії перед законом. Людина з «мізерними» статками згодом матиме мінімальну пенсію. Це нас непокоїть, тому ми завжди будемо відстоювати права наших громадян, – наголосила Світлана Зінник.

Автор статті