Наприкінці тижня в області обіцяють дощі

1491145527Цього тижня до четверга, під впливом південного антициклону, переважатиме тепла та без істотних опадів погода. На початку тижня денний максимум температури повітря може досягати +19+21°, надалі – +15+17°. Але наприкінці тижня похолодає, пройдуть дощі, повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

Квітень в наших широтах відрізняється стійким теплом з другої половини місяця. Заморозки першій його половині – це явище звичайне. До речі, найінтенсивніший заморозок на Черкащині в цей час спостерігався в 1963 році і його інтенсивність сягала -13º. Але квітень, це ще й місяць найстрімкішого наростання тепла. В порівнянні з березнем середня температура квітня зростає на 8°. Абсолютний максимум температури повітря квітня може сягнути +31°, як було в 2012 р.

Відзначимо, цьогорічний березень увійшов в трійку найбільш теплих за останні 69 років спостережень, після березня 1990 та 2014 та в десятку найбільш сухих за останні 30 років.

В області триває пожежонебезпечний період. Підвищений температурний фон та тривала відсутність опадів сприяють виникненню пожеж в екосистемах регіону. Пожежі, зазвичай, завдають великих збитків державі. Халатне ставлення громадян до випалювання трави, рослинності, очерету призводить до загрозливої ситуації.

Автор статті