Найпосушливіше та жарке: синоптики охарактеризували цьогорічне літо на Черкащині

pryroda_lito_22_900Видалося теплим та посушливим. Це було 13 тепле літо поспіль, сьоме із найбільш жарких та одне із найбільш посушливих за останні 70 років спостережень, відзначають в обласному гідрометцентрі.

Воно відзначилося надзвичайними температурними контрастами:
– від спеки, найбільш тривалої у червні, до прохолодних днів і майже холодних ночей,
– значним щомісячним дефіцитом опадів, тривалими періодами бездощів’я (в центральних районах до 53 днів),
– поряд з цим великою кількістю локальних, часом руйнівних злив, шквалів та граду у червні, які призводили до різного ступеню пошкоджень та руйнувань (розмиті дороги, повалені дерева, змиті та пошкоджені посіви і т.д.).

Середня температура повітря за сезон становила 21-22°, що на 2-3° вище норми. Найвища температура повітря нинішнього літа 34-36°, а найнижча 6-10º. Кількість днів із температурою повітря +30° і вище перевищувала норму в 2-3 рази.

Опадів загалом за літо випало дуже мало – 50-60 мм або 30-40% норми, подекуди 120 мм або 30% і то лише за рахунок окремих зливових дощів. Така літня погода спровокувала ґрунтову засуху, в області досить довго утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки, а також сприятливі умови для накопичення домішок в атмосфері, і ще плюс до цього всього активізувалися пожежі на торфовищах.

 

Автор статті