На Звенигородщині обговорили питання допомоги учасникам АТО

CIMG2466Звенигородський район вчора відвідали представники обласного Центру допомоги учасникам антитерористичної операції. Вони провели зустріч за участю владців району з демобілізованими учасниками АТО, керівниками структурних підрозділів району, які опікуються питаннями соціального захисту цієї категорії громадян.

Учасники засідання не лише прозвітували про виконану роботу щодо соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, а й озвучили проблемні питання та обговорили, яка потрібна допомога стосовно їх вирішення від обласного Центру.

Відзначимо, на Звенигородщині у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вивчили потреби 130 АТОвців та надали допомогу 83 сім’ям, зокрема в отриманні посвідчення учасника АТО, субсидій, сприяння в одержанні пільг для оплати житлово-комунальних послуг, забезпеченні твердим паливом, працевлаштування.

У районі проживає 126 дітей учасників АТО. Усі вони безкоштовно харчуються відповідно до рішення сесії районної ради від 29 березня.

Начальник відділу Держгеокадастру у Звенигородському районі Костянтин Трегубенко зазначив, що до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області надійшло 58 заяв від учасників АТО та членів загиблих учасників АТО. З них на виготовлення технічної документації щодо відведення земельної ділянки уже видали 31 наказ. 18 учасників АТО вже отримали землі. Звенигородська міська рада прийняла рішення про резервування 40 ділянок площею 1000 кв. м кожна.

Як повідомили в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, відповідно до районної програми «Турбота» торік матеріальну допомогу виділили для 27 осіб на суму 26,7 тис. грн. Для 5 родин загиблих із районного бюджету виплатили по 3 тис. грн та двом сім’ям по 50 тис. грн із обласного бюджету. Цього ж року на санаторно-курортне лікування передбачено 16 тис. грн.

Відповідна робота проводиться і по сільських радах, які надають матеріальну допомогу військовозобов’язаним, задіяним в зоні АТО, переважна більшість з них співпрацюють із волонтерським рухом «З Україною в серці», відзначив заступник голови райдержадміністрації Руслан Каюк. У селах Звенигородщини виділили 135 тис. грн матеріальної допомоги учасникам АТО. Найчастіше, ці кошти спрямовуються на закупівлю дров або газу.

Крім того, агропідприємства району продовжують активно надавати підтримку в зону АТО. Так, за 2014 рік допомога надійшла у розмірі понад 90 тис. грн, у 2015 році – понад 560 тис. грн та цього року – близько 250 тис. грн.

 

За інформацією Звенигородської РДА

Автор статті